Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Eliminacje do Będzina

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. To największy tego typu festiwal w kraju – w ubiegłorocznej XVI edycji wzięło udział ponad 1 600 podmiotów wykonawczych (solistów, zespołów i chórów) czyli przeszło 20 tysięcy osób.

Festiwal przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych stopnia podstawowego), mogą wziąć udział: soliści, duety, schole, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i chóry w trzech kategoriach wiekowych: dziecięcej, młodzieżowej i dorosłych. Mile widziane są wykonania tradycyjne, jak i aranżacje regionalne czy nowoczesne (za te ostatnie przewidziana jest w tym roku specjalna nagroda) bożonarodzeniowych pieśni tak chętnie śpiewanych przez wszystkich Polaków.
Festiwal ma przebieg dwuetapowy – między 10 a 20 grudnia odbywają się eliminacje rejonowe w 32 polskich i ukraińskich miastach, w tym 16 grudnia 2010 r. w Tuchowskim Domu Kultury przy ul. Chopina 10. Zwycięzcy eliminacji spotykają się na trzydniowych przesłuchaniach finałowych w Będzinie (6-8 stycznia 2011 r.), a ich zmagania kończy koncert galowy połączony z ogłoszeniem laureatów i wręczeniem nagród.
Szczegółowe informacje (w tym regulamin i kartę zgłoszenia) można znaleźć na naszej stronie internetowej www.ofkip.pl.
Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 26 listopada 2010r.

Skip to content