Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

W tuchowskim Domu Kultury odbyły się dzisiaj gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach udział wzięło 31 uczniów ze szkół podstawowych i 14 uczniów z gimnazjów. Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja, której członkami byli druhowie z jednostek OSP z terenu gminy Tuchów.

W I etapie zadaniem uczestników było rozwiązanie testu pisemnego zawierającego 30 pytań. Na podstawie zdobytych punktów wyłoniona została dziesięcioosobowa grupa (po pięć osób w każdej grupie wiekowej), która przystąpiła do II etapu. W tym etapie każdy z uczestników losował trzy pytania, na które po krótkim zastanowieniu udzielał odpowiedzi przed komisją.

Oto wyniki:
SZKOŁA PODSTAWOWA:

I miejsce (awans do eliminacji powiatowych) – Anna WĄS – Tuchów
II miejsce (awans do eliminacji powiatowych) – Adrian KRAS – Tuchów
III miejsce – Eliza KASZUBOWSKA – Piotrkowice

GIMNAZJUM:
I miejsce (awans do eliminacji powiatowych) – Agnieszka JOP – Karwodrza
II miejsce (awans do eliminacji powiatowych) – Dawid SOBARNIA – Tuchów
III miejsce – Mateusz WĄS – Tuchów

Uczestnicy eliminacji, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Tuchowie oraz BGŻ Oddział w Tuchowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w eliminacjach.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Źródło: osptuchow.pl

Skip to content