Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Finał projektu „Wy jesteście przyszłością świata!” poświęconego Janowi Pawłowi II

20 maja w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu w ramach I edycji projektu poświęconego Janowi Pawłowi II pod hasłem „Wy jesteście przyszłością świata!” odbył się konkurs recytatorski „Poezja Karola Wojtyły”. Komisja konkursowa w składzie: o. Zygmunt Galoch OSB, o. Konrad Małys OSB, pani Justyna Kapa (instruktor i reżyser Teatru Tup), pan Szymon Szczęch (aktor Teatru Tup, laureat wielu prestiżowych nagród) wysłuchała prezentacji uczestników i wyłoniła laureatów.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji na stronie Fundacji Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia”.

I miejsce przyznano Zuzannie Kozioł z Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Zaczarniu, II miejsce – Kacprowi Banasiowi także z Gimnazjum w Zaczarniu. III miejsce zdobyła Paulina Przeor z Publicznego Gimnazjum w Karwodrzy.

Po krótkiej przerwie wszyscy zgromadzili się w kościele św. Piotra i Pawła na uroczystym rozpoczęciu finału projektu, które poprowadzili o. Szymon Hiżycki OSB opat tyniecki, o. Zygmunt Galoch OSB oraz o. Konrad Małys OSB.

W trakcie uroczystości głębokich wzruszeń dostarczyli uczniowie klasy integracyjnej z Gimnazjum w Waganowicach. Zaprezentowali oni inscenizację „Życie jest miłością – ciesz się nią!”, która nawiązywała do myśli Jana Pawła II. Z kolei inscenizację „Spotkanie” pokazującą górską wycieczkę Karola Wojtyły i jego kierowcy Józefa Muchy przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łętowicach. Oba przedstawienia miały związek z konkursem literackim – autorką i reżyserką pierwszego jest pani Sylwia Regucka – bohaterka nagrodzonego wywiadu uczennicy Weroniki Rachwaniec. Drugie powstało zainspirowane rozmową z panem Wojciechem Muchą, synem wieloletniego kierowcy Karola Wojtyły, którą przeprowadziła laureatka Konkursu – Emilia Jagiełło.

Głównymi bohaterami dzisiejszego dnia byli laureaci czterech konkursów organizowanych w ramach projektu:
o Konkursu na logo projektu pod hasłem „Wy jesteście przyszłością świata!”
o Konkursu literackiego „Jan Paweł II we wspomnieniach mieszkańców Małopolski”
o Konkursu plastycznego „Błogosławieni i święci Jana Pawła II”
o Konkursu recytatorskiego „Poezja Karola Wojtyły”

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Benedyktynów „Tyniec” oraz panią Bogusławę Fulę z księgarni „Bajka” w Tuchowie. Nagrody rzeczowe dla laureatów pierwszych miejsc ufundowała Fundacja „Chronić Dobro”. Podziękowania za wkład pracy w przygotowanie laureatów konkursów otrzymali także nauczyciele.
W trakcie przerwy o. Zygmunt Galoch OSB oprowadził zebranych po opactwie i pokrótce zapoznał z jego historią.
Uczestnicy mieli także możliwość skorzystania z poczęstunku ufundowanego przez pana Krzysztofa Jasikowskiego, właściciela piekarni i cukierni „Jasikowscy” w Tuchowie, pana Marcina Kaszewskiego, właściciela firmy MARKSOFT oraz pana Pawła Wojtanowskiego, właściciela firmy KOBIS.

W trakcie uroczystości wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie: Artur Cich, Zuzanna Wróbel, Julia Grzenia, Marian Witek i Angelika Słowik.
Finał projektu uświetnili swoją obecnością także Burmistrz Tuchowa pan Adam Drogoś oraz dyrektorzy szkół, które wzięły udział w projekcie.
Gratulujemy wszystkim laureatom konkursów i zapraszamy na kolejną edycję projektu w przyszłym roku szkolnym.

W imieniu organizatorów
Katarzyna Skrzyniarz – Fundacja Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia”

Skip to content