Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Fundacja Orange zaprasza szkoły do MegaMisji

Fundacja Orange rozpoczyna rekrutację do programu MegaMisja! To program edukacji cyfrowej dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych, w którym dzieci w świetlicy uczą się używać technologii w pożyteczny i bezpieczny sposób, a przy tym świetnie się bawią.

MegaMisja Fundacji Orange to pierwszy w Polsce program edukacji cyfrowej skierowany do świetlic szkolnych. Oparty jest na grze, która przenosi uczniów do pełnej przygód misji w cyfrowym laboratorium. Dzieci pomagają jej bohaterom rozwiązać różne zadania i tym samym zdobywają umiejętności niezbędne do funkcjonowania w dzisiejszym świecie. W grupie rówieśników uczą się bezpiecznie korzystać z sieci, chronić swoją prywatność, przestrzegać praw autorskich czy tworzyć grafiki i animacje. Zdobywają też punkty, wymieniane na nagrody dla świetlicy – m.in. książki, gry planszowe, materiały plastyczne czy tablety.

W edycji pilotażowej MegaMisji już 1200 dzieci z całej Polski, pod okiem swoich wychowawców, dowiedziało się jak bezpiecznie i kreatywnie korzystać z nowych mediów.

Jak zgłosić szkołę do MegaMisji?
Wystarczy do 29 kwietnia 2016 r. do godziny 14.00 wypełnić zgłoszenie na www.megamisja.pl oraz nagrać i dodać do wniosku 30 sekundowy filmik zapraszający MegaMisję do szkolnej świetlicy. W czerwcu wyłonimy 300 świetlic, które już we wrześniu rozpoczną swoją MegaMisję.

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zajrzyj na stronę programu www.megamisja.pl, wyślij pytanie mailem na info@megamisja.pl lub zadzwoń na infolinię +48 502 091 784 (czynna pn. – pt. w godz. od 9.00 do 17.00).

Skip to content