Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Laureatki plebiscytu „Asy Małopolski”

W piątek 8 lutego 2019 odbyła się gala Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, która była zwieńczeniem plebiscytu 10 Asów Małopolski i Najpopularniejszy Sportowiec, Drużyna i Trener Małopolski 2018 roku.

Impreza z udziałem około 400 osób z całego województwa po raz pierwszy odbyła się w Karcher Hali Cracovii Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Plebiscyt i gala odbyły się pod patronatem rektora krakowskiej AWF prof. Aleksandra Tyki oraz wicemarszałka województwa małopolskiego Tomasza Urynowicza, który poinformował o przyznaniu nagrody Małopolskiego Asa Sportu dla byłego świetnego zawodnika, a potem cenionego trenera judo Czesława Łaksy.

W tym roku wybrani zostali również najpopularniejsi sportowcy juniorzy i seniorzy, którzy przejawiają sportowy talent i odnoszą pierwsze sukcesy. Laureaci zostali wybrani w głosowaniu czytelników i internautów. Osobno mistrzów sportu w małopolsce nagrodziła kapituła, przyznając tradycyjne już tytuły 10 Asów Małopolski, w której zwyciężył Kamil Stoch.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazła się zawodniczka – juniorka z UKS Grupa Kolarska FOUR BIKE Gabriela Hudyka oraz seniorka Beata Słomska z LKS Burzyn reprezentujące gminę Tuchów! Gratulujemy!

Skip to content