Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

„Gdybyśmy uważniej patrzyli…”, czyli o kwietniowym wyjeździe do Zakopanego

5 kwietnia 2018 r. w siedzibie Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem odbyło się uroczyste podsumowanie XIII edycji Małopolskiego Konkursu Literackiego „Na tatrzańskim szlaku”. Konkurs jest objęty patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

Uroczystość prowadzili: Małgorzata i Marek Kotowie, pracownicy TPN. Obecni byli współorganizatorzy konkursu: dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Poroninie oraz wójt gminy.
W konkursie udział wzięło 190 uczniów z 35 szkół. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie: Jakub Różycki z kl. VI b (III miejsce), Jakub Łątka z kl. VI c (wyróżnienie), Julia Baran z kl. VII c (III miejsce) oraz Wiktoria Łątka z kl. VII c (wyróżnienie).

W tym roku uczniowie mieli do wyboru następujące formy wypowiedzi:
– opowiadanie o niezwykłych wydarzeniach rozgrywających się w tatrzańskiej scenerii;
– wiersz ukazujący wybrane zjawisko atmosferyczne charakterystyczne dla Tatr;
– komiks, którego bohaterami są uosobione zwierzęta lub rośliny, a tematem niepowtarzalny urok tatrzańskiej przyrody.
Podczas wręczania nagród odbył się mały konkurs na fraszkę, której tematem była ochrona krokusów przed niewłaściwym traktowaniem przez turystów (próbują wjeżdżać samochodami na pola krokusowe, kładą się na nich, robią selfie).

Serdecznie dziękuję panu dyrektorowi Józefowi Wzorkowi w imieniu własnym, uczniów oraz rodziców za zorganizowanie wyjazdu do Zakopanego.

Opracowała Renata Gąsior.

Skip to content