Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego – fotorelacja

Dnia 4 września 2010r. w Szkole Podstawowej w Lubaszowej odbyła się gminna inauguracja roku szkolnego oraz uroczystość nadania imienia szkole. Od tej pory szkoła w Lubaszowej, jako jedyna w powiecie tarnowskim nosi zaszczytne imię Batalionu AK „Barbara”.

W uroczystości wzięli udział weterani II wojny światowej, biskup Władysław Bobowski, władze gminne i powiatowe, dyrektorzy szkół, mieszkańcy wsi oraz społeczność szkolna.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele św. Gerarda, gdzie dokonano poświęcenia sztandaru. Następnie orszak na czele z Sanktuaryjną Orkiestrą Dętą udał się pod szkołę. Tu odbyła się część oficjalna, czyli nadanie imienia szkole, wystąpienia zaproszonych gości, uczniowski program artystyczny oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej.
Na uwagę zasługuje fakt, że szkoła została obdarowana symbolicznym medalem Honorowego Partyzanta, który na ręce Dyrektor Szkoły złożyli Weterani.
Po części oficjalnej goście mogli obejrzeć film historyczny i podziwiać wystawy z eksponatami wojennymi. Uroczystość zakończono poczęstunkiem dla wszystkich zgromadzonych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Sponsorzy:
Burmistrz Tuchowa, Rada Sołecka w Lubaszowej, Rada Rodziców SP w Lubaszowej, Rada Pedagogiczna, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Regina i Robert Płowieccy, Mieszkańcy Wsi Lubaszowa.


fot. Wiktor Chrzanowski

Źródło: lubaszowa.pl

Skip to content