Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Gminne zawody sportowo-pożarnicze

W niedzielne (26.06) popołudnie w kierunku stadionu sportowego w Łowczowie wyruszyły samochody strażackie z niemal wszystkich jednostek OSP naszej gminy. Powodem tego strażackiego „poruszenia” były gminne zawody sportowo – pożarnicze, które zostały zaplanowane na godzinę 14:00.

Sędzią głównym zawodów był młodszy kapitan Paweł Wilk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Zawody zostały przeprowadzone w dwóch grupach: „MDP” oraz „SENIORZY”.

Do startu w grupie młodzieżowej zgłosiły się cztery drużyny: OSP Dąbrówka Tuchowska – dwie drużyny, OSP Karwodrza, OSP Tuchów. Natomiast na liście startowej grupy seniorskiej pojawiło się aż dwanaście drużyn, w tym OSP Dąbrówka Tuchowska i OSP Łowczów wystawiły dwie drużyny, zabrakło jedynie drużyny z OSP w Buchcicach.

Zawodnicy obu kategorii wystartowali w dwóch konkurencjach: sztafecie oraz ćwiczeniu bojowym. Po pierwszej konkurencji na liderów w obu grupach wiekowych wyszli zawodnicy z Tuchowa, ale w grupie seniorskiej dzielili oni pierwszą lokatę z kolegami z Dąbrówki Tuchowskiej. Młodzi druhowie z Tuchowa nie oddali zwycięstwa i po świetnym starcie w ćwiczeniu bojowym zapewnili sobie zwycięstwo w całych zawodach. Ciekawiej zapowiadała się rywalizacja w grupie seniorskiej gdzie po pierwszej konkurencji różnica pomiędzy pierwszą a szósta drużyną wynosiła kilka punktów. Ćwiczenie bojowe najszybciej wykonali druhowie z Tuchowa, kopiując wyczyn swoich młodszych kolegów. Ostatecznie końcowa klasyfikacja w obu grupach przedstawia się następująco:

Kategoria: MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA
I miejsce – OSP Tuchów
II miejsce – OSP Dąbrówka Tuchowska I
III miejsce – OSP Dąbrówka Tuchowska II

Kategoria: SENIORZY
I miejsce – OSP Tuchów
II miejsce – OSP Piotrkowice
III miejsce – OSP Meszna Opacka

Drużyny rywalizowały o nagrodę główną, którą w kategorii „MDP” był puchar Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie, a w kategorii „SENIORZY” – Puchar Burmistrza Tuchowa. Zwycięskie drużyny otrzymały również czeki na kwotę 800,00 zł. Drużyny, które zajęły kolejne dwa miejsca w swoich grupach otrzymały czeki na kwotę, odpowiednio 650,00 zł i 500,00 zł. Zespoły, które zajęły miejsca poza podium otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a młodzi strażacy dodatkowo otrzymali słodycze. Dopisała pogoda oraz licznie zgromadzeni kibice, którzy dopingowali brawami swoich ulubieńców.

Organizatorem zawodów był Zarząd Gminny ZOSP RP w Tuchowie natomiast sponsorami byli: Urząd Miejski w Tuchowie, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Tuchowie, Firma WIMED, Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski A. W. Sajdaków.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Fotografie oraz tekst: OSP w Tuchowie

Skip to content