Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Green Festival Tour EkoMalopolska zaskoczył widzów

Zaskakujący i wzbudzający wiele emocji – taki był pokaz filmów w ramach Green Festival Tour EkoMałopolska, który w dniu 11 października gościł w Tuchowie.

Wedle raportu z 2016 Światowej Organizacji Zdrowia, 35 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej leży w Polsce. Szacuje się, że życie przeciętnego mieszkańca Unii Europejskiej jest krótsze z tego powodu o ponad 8 miesięcy, a życie przeciętnego Polaka, w stosunku do mieszkańca UE, jest krótsze o kolejne 1-2 miesiące z uwagi na występujące w naszym kraju większe zanieczyszczenie pyłem aniżeli wynosi średnia dla krajów Unii. To Film pt.: „Piękna robota” wywołał największy dreszcz emocji wśród publiczności.

„UseLess” to dokument pokazujący dlaczego my ludzie, tak bardzo marnujemy wszytko co kupujemy i wytwarzamy. Film prezentuje szeroki wachlarz faktów i ciekawych informacji o tym co dzieje się z żywnością zanim ją kupimy. Jaką drogę przebywa i faktycznie ile jej zostaje od momentu jej wytworzenia. Ile materiału stanowią odpady przy produkcji jeansów. Jak bardzo niebezpieczne jest więc „marnotrawstwo” dla świata?

Nie zabrakło też tematów globalnego ocieplenia, czy problematyki utylizacji odpadów. Paradoksalnie stworzyliśmy uniwersalne tworzywo sztuczne jakim jest plastik, który zdominował każdą sferę naszego życia, a nie potrafimy poradzić sobie z jego skuteczną utylizacją.

Podsumowaniem wydarzenia była krótka dyskusja dot. ochrony powietrza oraz quiz ekologiczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Skip to content