Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Happening patriotyczny w Tuchowie

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie zorganizowali happening patriotyczny. 9 listopada 2018 roku wyszliśmy na tuchowski rynek, aby wraz z mieszkańcami Tuchowa świętować.

Dla odwiedzających nas gości przygotowaliśmy liczne atrakcje m.in. podziękowania i życzenia dla Polski, łańcuch niepodległości, pamiątkowe kartki pocztowe, kotyliony, flagi. Zorganizowaliśmy też małą wystawę mundurów wojskowych. W tle płynęła muzyka niepodległościowa. Całości dopełniali przebrani w stroje z lat 20-tych XX wieku uczniowie oraz nauczyciele. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy z wystawą książek Bibliotekę Publiczną w Tuchowie. Bardzo dziękujemy za współpracę.

O godzinie 11:11 na płycie rynku wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z przedszkolakami z przedszkoli: Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, Zgromadzenia Sióstr Józefitek, uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie, podopiecznymi DPS Karwodrza oraz mieszkańcami DPJ w Tuchowie zaśpiewali wspólnie Hymn Polski w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Dziękujemy za ciepłą herbatę Pani Ani, a Pani Dorotce za pyszne drożdżówki oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji happeningu.

Justyna Jaworska – Lipka

Fotorelację przygotował Wojciech Kras.

Skip to content