Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Historyk Kamil Zając

Kamil Zając jest uczniem klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie. W tegorocznej IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg” zajął I miejsce w Polsce w kategorii testu. Rywalizacja w konkursie była duża – 2600 szkół z całego kraju i 23 000 uczestników !!

Ideą konkursu jest pogłębienie u młodzieży zainteresowania „małą ojczyzną”, jej historią i tradycją, a jednocześnie propagowaniem polskich tradycji, obrzędów i zabytków jako wartości ponadnarodowych. Konkurs organizowany jest przy współpracy z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Stowarzyszeniem Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie. W dniu 7 maja Kamil weźmie udział w uroczystym podsumowaniu konkursu w Warszawie w Belwederze, gdzie odbierze nominację na wycieczkę do Paryża.
Kamil osiągnął wysokie lokaty również w innych konkursach historycznych, są to:
– I miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Wiedzy o Józefie Piłsudskim,
– II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie :Życie i dzieło św. Józefa Kalasancjusza,
– I miejsce w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg” – kategoria testu,
– Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego”,
– Finalista Międzypowiatowego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1882-1922. O niepodległości i granice Rzeczypospolitej”
Do konkursów uczeń przygotowuje się pod kierunkiem nauczyciela historii – Małgorzaty Buczyńskiej.
Gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć na wyższym etapie kształcenia !

Skip to content