Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

II Bezpieczne ferie z OSP Meszna Opacka

Ferie już za nami, a w raz z nimi zakończyliśmy akcję „Bezpieczne ferie z OSP”. Już po raz drugi Zarząd OSP Meszna Opacka pod kierownictwem prezesa Wacława Krupy zorganizował dzieciakom z Mesznej Opackiej i okolic wolny czas.

Podczas całego tygodnia trwania akcji każdy mógł przyjść do Domu Strażaka i uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach, grach, konkursach.

Dzieci mogły również powalczyć o nagrody w wielu konkurencjach tj.: tenis stołowy, futbol stołowy, kręgle, głodny wąż, rzut kołem ratunkowym. Bezpieczne ferie z OSP to nie tylko zabawa, ale również edukacja, dlatego też strażacy zaprezentowali wyposażenie samochodu bojowego oraz opowiedzieli na czym polega praca strażaka. Dodatkowo do jednostki w Mesznej Opackiej zawitali goście specjalni, którzy na co dzień ratują ludzkie życie: prezes WOPR w Tarnowie Jerzy Kacer, ratownik medyczny Tomasz Burnat. Została również przeprowadzona lekcja o zagrożeniach w sieci przez pedagog Małgorzatę Wąs. Na koniec bezpiecznych ferii z OSP została zorganizowana uroczystość wręczenia medali oraz rozlosowanie nagród. Z tej okazji do strażnicy przybyli zaproszeni goście: burmistrz Tuchowa Adam Drogoś, wiceburmistrz Kazimierz Kurczab, przewodniczący Powiatowej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP Andrzej Witek, dyrektor PSP Urszula Hajduga, zastępca dyrektora Domu Kultury w Tuchowie Maria Kras, wiceprzewodnicząca MRG Daria Rogozińska, radny wsi Grzegorz Borgula, sołtys wsi Grzegorz Świderski, Stanisław Jaworski, Elżbieta Moździerz, Kazimiera Fura, Roman Kawa oraz rodzice uczestników.

Podczas uroczystości można było obejrzeć humorystyczny występ o pracy strażaków, który wykonali Łukasz Pietrucha i Iza Dobosz.
Szczególne podziękowania należą się sponsorom całej akcji, a byli to:
1. Dom Kultury w Tuchowie
2. Firma „TOMSPAW”
3. SMB „SUCHAN” w Tuchowie
4. Sklep sportowy „BRYLANT”
5. „KOREX” w Tuchowie
6. „MIKULEC TUCHÓW”
7. MK OKNO w Pleśnej
8. Piekarnia „WIĘCEK” w Tuchowie
9. Stacja paliw „LOTOS” w Tuchowie
10. TKM „WATAHA” w Tarnowie
11. Firma „COALA” w Tuchowie
12. Zakład Masarski „SAJDAK”
13. Sklep „SPAR” i „MRÓWKA”
14. Sklep „TRÓJKA”
15. Firma „KOLOR”
16. Firma „BAUTERYFLAY”
17. Firma „CONTI”
18. Zarząd Unii Tarnów
19. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie
20. Pan Seweryn Gierałt
21. Pani Kazimiera Fura
22. Pan Grzegorz Borgula
23. Pani Marta Smoła
24. Pan Grzegorz Świderski

Zarząd OSP Meszna Opacka składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację bezpiecznych ferii z OSP, a byli to druhowie: Wacław Krupa (główny koordynator akcji), Władysław Orłów, Kazimierz Orłów, Florian Orłów, Marta i Wojciech Smoła, Mariusz Damian, Bogdan i Szymon Skruch oraz osoby nie będące członkami OSP, ale nieustannie wspierający jej działalność: dyrektor PSP Urszula Hajduga, Katarzyna Krupa, Marta i Klaudia Damian, Agata Ciupek, Karolina Malska.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia. http://www.ospmesznaopacka.pl/ii-bezpieczne-ferie-z-osp/#more-480

Skip to content