Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

II BIEG TUCHOWSKI – przeniesiony na 28 maja!

Przeniesiony na 28 maja!
Dzień Europy związany jest z rocznicą ustanowienia Rady Europy, które miało miejsce 5 maja 1949. Od 1964 Rada Europy celebruje ten dzień jako Dzień Europy. 5 maja jest celebrowany w Radzie Europy jako Dzień Tolerancji, Praw Człowieka i Integracji Europejskiej.

UWAGA! Ze względu na panujące warunki atmosferyczne, II Bieg Tuchowski oraz towarzyszące jemu koncerty zostają przeniesione na 28 maja br. Za zmianę przepraszamy.

W jego trakcie w siedzibie Rady Europy nie odbywają się obrady, a zamiast tego odbywa się koncert, zaczynający się zawsze odegraniem hymnu Europy. Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana, przez Roberta Schumana 9 maja 1950. Dzień ten czasami, dla odróżnienia z Dniem Rady Europy, jest nazywany Dniem Unii Europejskiej. Nie jest to jednak poprawna nazwa, gdyż według uchwały Parlamentu Europejskiego dzień ten jest nazywany Dniem Europy i taka jego nazwa figuruje we wszystkich oficjalnych dokumentach i materiałach UE.
Źródło: wikipedia

Program:
28 maja 2011 r.
Tuchowski rynek

 • godz. 13:00 – Rejestracja uczestników
 • godz. 14:00 – Start biegu
  Dystans 1000m – szkoły podstawowe
  Dystans 1500m – gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne i starsi
  Wręczenie nagród
 • godz. 18:00 – Koncert zespołu FOLLOW
 • godz. 19:30 – Koncert zespołu NIGHT SIDE
 • godz. 21:00 – 24:00 – Dyskoteka z SOUND PROTECTORS

Organizatorzy:
Europe-Direct Tuchów
Młodzieżowa Rada Gminy Tuchów
Dom Kultury w Tuchowie

Skip to content