Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

II Pieszy Rajd Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca 2020 oddaliśmy Im hołd! I nie straszna nam była pogoda, bo cześć Ich pamięci nie należy Im się tylko w słońcu przy pięknej pogodzie!

Rajd zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach, która  razem z SP w Tuchowie, SP w Burzynie, SP w Lubaszowej, SP w Jodłówce Tuchowskiej, SP w Zabłędzy i SP w Buchcicach uczciły Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych!

Serdecznie dziękujemy p. doktorowi Michałowi Wenklarowi z Biura Badań Historycznych IPN Oddział w Krakowie za ciekawą prelekcję o powojennym podziemiu niepodległościowym na naszym terenie!

Rajd odbył się pod Honorowym Patronatem IPN Oddział Kraków! Rajdowi towarzyszyły dwa konkursy. Pierwszy z nich to konkurs plastyczny „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, w którym przyznano 3 pierwsze miejsca i 5 wyróżnień. Drugi konkurs odbył się na trasie – terenowy quiz wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Drużyny odpowiadały na pytania na trasie w 5 ważnych historycznie punktach Tuchowa. W tym konkursie pierwsze miejsce zajęła drużyna z Buchcic, drugie miejsce zajęła drużyna z Burzyna i trzecie miejsce zajęła drużyna z Tuchowa.

Dziękujemy za obecność zacnych gości: p. burmistrz Magdalenie Marszałek, przewodniczącemu RM w Tuchowie p. Stanisławowi Obrzutowi, p. Grzegorzowi Wojtanowskiemu i p. Janowi Wronie z Nadleśnictwa Gromnik, p. Aleksandrowi Kajmowiczowi – przewodniczącemu Radu Osiedlowej Tuchów – Garbek, prezesowi PTG „Sokół” w Tuchowie p. Janowi Duszy oraz członkiniom: p Jadzi, Eli i Marii! Za wszelką pomoc p. Tomaszowi Saradowi, Marcinowi Musiałowi, Bartoszowi Borczykowi i członkom KGW w Siedliskach! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM NIEZŁOMNYM!

Organizator rajdu: Halina Piotrowska – Szkoła
Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach

Skip to content