Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

III Piknik Szkolny za nami

Tegoroczny Piknik Szkolny odbył się 20 maja pod hasłem: Znane i nieznane kraje świata. Wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Integruje, uczy współdziałania, łączy pokolenia, zmusza do podejmowania nowych wyzwań, na które normalnie wcale nie ma się ochoty. Zachęca do pokonywania własnych słabości, a przede wszystkim dostarcza śmiechu, ruchu i radości.

20 maja 2017 roku już od świtu grupy porządkowe uczniów pod opieką nauczycieli i obsługi szkoły zwoziły potrzebne rzeczy do amfiteatru i na teren wokół Domu Kultury. Grupa uczniów i nauczycieli z ulotkami reklamującymi piknik ruszyła o godz. 9.00 na happening uliczny zachęcając do udziału w III Pikniku Szkolnym. Wszyscy byli przebrani za przedstawicieli różnych krajów i różnych kontynentów. Już od samego rana grupy występujące przygotowywały się do występów, ćwiczono tańce, robiono próby, przygotowywano stoiska. Partnersko współdziałały z nami sąsiednie szkoły: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, a także OSP Tuchów, Centrum Zdrowia i miasteczko zabaw dla dzieci, czyli dmuchane zamki, kule wodne i wiele innych atrakcji. Nauczyciele i uczniowie w myśl hasła Znane i nieznane kraje świata przebrali się za przedstawicieli różnych krajów, co dodatkowo stanowiło ogromną atrakcję. Trzeba przyznać, że niektórych trudno było poznać. W tuchowskim amfiteatrze królował taniec, śpiew i występy artystyczne.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Cały ten ogrom pracy, trud przygotowań, radość i dobra zabawa nie mogłyby się odbyć, gdyby nie sponsorzy. Gorące podziękowania składamy osobom i firmom, które pomogły rzeczowo lub finansowo w realizacji naszego przedsięwzięcia, a są to: Firma Kosta p. Maciej Kędzior i Tomasz Kłusek, Firma Rojar p. Aleksandra i Robert Osika, Emil, Jarosław Osika, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie, Firma Karmot Ewa i Grzegorz Duda, Masarnia Amigos „Anita i Piotr Zgórscy”, Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie p. Maciej Boratyński, Łukasz Wąs, p. Daniel Łazarek, p. Ewa i Andrzej Więcek – Piekarnia Ewa Więcek, Firma Zicom, p. Waldemar Dusza, p. Renata Wojtanowicz – Apteka pod Orłem, p. Mirosław Wojtanowicz, p. Agnieszka Piotrowska, p. Robert Osika i Janusz Osika Firma „Osika Meble”, Wydawnictwo WSiP, p. Alicja i Mirosław Urbanik, p. Barbara i Grzegorz Mazurkiewicz, p. Bogdan Płachno, p. Michalina i Tadeusz Peca, p. Wacław Sajdak – Masarnia Sajdak, p. Radosław Płachno, p. Regina Płowiecka, p. Piotr Lipka, p. Tomasz Drogoś, p. Michalina Jaworska, p. Agnieszka i Wojciech Czopkowicz, p. Lubosz Karwat, p. Piotr Galas, p. Robert Mruk, p. Paulina Kloch, p. Dawid Gnacek, p. Grzegorz Wesołowski, Powietrze Tuchów, Nationale Nederlanden – ubezpieczenia, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Dom Kultury w Tuchowie.
Należy podkreślić, że wśród sponsorów znajdują się jeszcze osoby anonimowe, których tutaj nie wymienimy, ale serdecznie dziękujemy im wszystkim za wsparcie.

Podziękowania składamy też uczniom, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom Zespołu Szkół w Tuchowie, dyrekcjom szkół CKZiU oraz LO w Tuchowie, dyrekcji Centrum Zdrowia Tuchów, OSP Tuchów oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszego przedsięwzięcia.

Piknik był niezwykle udany i zintegrował lokalną społeczność. Pogoda dopisała, co było bardzo ważne. Należy podkreślić, że na stoiskach dzieci i młodzież wykonywała niezwykle ciekawe rzeczy, między innymi tworzono makiety znanych budowli świata z pudeł i pudełeczek, malowano twarze, malowano deski i deseczki tworząc przepiękne obrazy, odbywały się quizy i konkursy językowe, geograficzno-przyrodnicze, składano origami, wykonywano pióropusze, łapacze snów, wieńce karaibskie, naczynia afrykańskie, instrumenty, biżuterię, znaczki pocztowe, kotyliony, serwetki, maski, zakładki do książek, malowano bumerangi, balony, pingwiny i kangury, rzeźbiono w jabłkach, tworzono mapy krajów z ich mieszkańcami i zwierzętami zamieszkującymi dany kontynent. Wiemy, że materiały na stoiskach znikały w oka mgnieniu, co znaczy, że wszystkie warsztaty i zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na stoiskach przygotowanych przez CKZiU można było skosztować wyśmienitej kawy i wielu oryginalnych potraw z kuchni całego świata. Dobra zabawa i promocja naszej szkoły była celem III Pikniku Szkolnego, który udał się wspaniale, za co wszystkim gorąco dziękujemy.

Organizatorzy

Skip to content