III Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuchowie

21 marca został rozegrany III Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie. W turnieju wzięło udział 42 uczniów w trzech kategoriach wiekowych.
Klasyfikacje generalną wygrała Weronika Poręba z gimnazjum, zdobywając puchar i złoty medal. Tak więc Weronika została mistrzem szkoły w roku 2018. Srebrny medal zdobyła Nikola Mróz, a brąz Krzysztof Skrzyniarz.

W klasyfikacji „szkoła podstawowa klasy 4-6” puchar i złoty medal zdobył Piotr Bakuliński. Medale za drugie i trzecie miejsce otrzymali odpowiednio: Tomasz Łukasik i Piotr Stańczyk.
W klasyfikacji najmłodszych szachistów „szkoła podstawowa klasy 1-3” puchar i złoty medal wywalczył Damian Wiejacki. Podium uzupełnili ze srebrnym medalem: Mateusz Walocha oraz z brązem Antoni Bakuliński.

Najmłodsi szachiści otrzymali okolicznościowe medale, a pozostali uczestnicy nagrody rzeczowe.
Nagrody wręczał fundator turnieju – dyrektor Szkoły Podstawowej Józef Wzorek.
Sędzią zawodów był Czesław Markiewicz z Tarnowa.