Pogórzańska Liga Szachowa Powiatu Tarnowskiego 2018

18 marca w Pleśnej rozegrano trzecią kolejkę V edycji Pogórzańskiej Ligi Szachowej Powiatu Tarnowskiego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej. W turnieju wzięło udział 17 drużyn czteroosobowych.

Tuchowskie drużyny grały w składach rezerwowych (z powodu choroby). MOSiR w klasyfikacji juniorskiej zajął czwarte miejsce, a w klasyfikacji seniorskiej Dolina Białej wywalczyła szóste miejsce. Turniej wygrał zespół Grupa Azoty Tarnów.

W klasyfikacji generalnej Dolina Białej zajmuje drugie miejsce, a w klasyfikacji juniorskiej młodzi szachiści znajdują się na trzecim miejscu. W tym roku w rozgrywkach uczestniczą 22 zespoły z powiatu tarnowskiego.

Sędzią zawodów był Czesław Markiewicz, a technicznymi Kinga Wójcik i Anna Markiewicz z Tarnowa.

V edycja obejmuje 8 turniejów szachowych rozgrywanych w : Łęgu tarnowskim, Rzuchowej, Pleśnej, Tarnowie, Zakliczynie, Lisiej Górze, Woli Rzędzińskiej oraz w Tuchowie. 8 grudnia dobędzie się turniej finałowy.