Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

IV Międzynarodowy Festiwal Wina TUCHOVINIFEST za nami!

Dwa dni wielkiego święta wina, produktów lokalnych i współpracy miast partnerskich! Tuchów stał się w miniony weekend centrum polskiego winiarstwa. Do Tuchowa przyjechali producenci win, serów, wędlin, a swoje dziedzictwo i potencjał prezentowały stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich i sołectwa.

Odradzające się winiarstwo pokazuje jak wielki potencjał drzemie w małopolskich gminach. Tuchów ten potencjał chce wykorzystać w 100%. Festiwal wina TUCHOVINIFEST jest najlepszym przykładem, że produkty lokalne są idealnym sposobem na promocję gminy. Prezentowane przez koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia potrawy przypadły do gustu niejednemu odwiedzającemu stoiska. Dodatkową atrakcją były przygotowane przeróżne dyscypliny sprawnościowe i zręcznościowe. Widowisko przyciągnęło wielu widzów.

Rynek w Tuchowie tętnił życiem!
Namioty degustacyjne przeżywały prawdziwe oblężenie. Najlepszym dowodem na ilość odwiedzających jest liczba sprzedanych kieliszków – prawie 600 szt. Turyści z zaciekawieniem wsłuchiwali się w opowieści winiarzy o tym jak powstaje wino i ile pracy kosztuje wyprodukowanie butelki wina.

W specjalnie przygotowanej strefie dla rodzin nie brakowało atrakcji dla dzieci – malowanie twarzy, zabawy i konkursy przygotowała pracownia artystyczna „Promyczek” działająca przy Domu Kultury w Tuchowie. W żółto-niebieskim namiocie turyści mogli zakupić tuchowskie publikacje i otrzymać materiały promocyjne gminy Tuchów. Na scenie wystąpiły orkiestry z Żurowej i rumuńskiego miasta Tautii Magheraus, a także tuchowski zespół VOICE. Punktem kulminacyjnym był wyjątkowy koncert zespołu TULIA.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować stowarzyszeniom i organizacjom z terenu gminy Tuchów za przygotowanie stoisk, winiarzom za pełne zaangażowania dwa dni pokazów, radnym Rady Miejskiej, obsłudze namiotu degustacyjnego, pracownikom Domu Kultury w Tuchowie, Urzędu Miejskiego w Tuchowie oraz pracownikom służb porządkowych za dwa dni wytężonej pracy, strażakom, policji i firmie ochroniarskiej za zapewnienie bezpieczeństwa. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy! Macie swój duży udział w sukcesie tego wydarzenia.

Już dzisiaj zachęcamy do współpracy w przygotowaniu jubileuszowego V Międzynarodowego Festiwalu Wina TUCHOVINIFEST 2020!

Fotorelacja: Wojciech Kras

Skip to content