Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

IV Muzykoterapia z Centrum Zdrowia Tuchów

Melancholia dźwięków, nostalgia uczuć i szczerość emocji. Tak najprościej można opisać KORTEZA, młodego wokalistę, kompozytora i niesłychanie wrażliwego songwritera.

Artysta wystąpi 18 grudnia na specjalnym koncercie w ramach czwartej edycji „Muzykoterapii” organizowanej przez Centrum Zdrowia Tuchów.
Zaproszenia KORTEZA to nie przypadek. Jest postacią nietuzinkową, a jego intymny i minimalistyczny świat muzyki budowany jest z niesłychaną wyobraźnią dźwięków, słów i emocji, a często przemilczeń. Kariera artysty przypomina sinusoidę i balansowania na granicy popularności i anonimowości. Wykształcony muzyk, pracownik ochrony, wykonawca pominięty na castingu do „Must Be The Music”, autor „Bumerangu” jednego z najlepszych debiutów płytowych w 2015 roku.

Koncert KORTEZA to opowieść o miłości i jej braku. Chwilach zwątpienia i szczęścia. Próbach pogodzenia się ze światem i samym sobą. Nadwrażliwość i jej różne odcienie to również motyw łączący wszystkie wydarzenia w ramach Muzykoterapii. Przed koncertem, o godzinie 19:00 zapraszamy na filiżankę gorącej czekolady i spotkanie z Anną Morawską, autorką książki i akcji społecznej pt. „Twarze depresji”. Książka jest próbą zapisu doświadczeń ludzi znanych i popularnych oraz ich zmagań w walce z depresją. Podczas spotkania, w formie wywiadów filmowych, opowiedzą o nich Kamil Sipowicz i Andrzej Bober.

Ostatnim akcentem Muzykoterapii będzie Nocny marsz po zdrowie – nordic walking pod symboliczną nazwą „Wyjście z mroku”. Start odbędzie się 19 grudnia o godzinie 18:00 spod Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach , a trasa poprowadzi przez wierzchosławickie lasy.

Współorganizatorami imprezy prócz Centrum Zdrowia Tuchów są Centrum Sztuki Mościce, radio RDN Małopolska, Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, i Fundacja „Zdrowym Być”.

Bilety na koncert można będzie kupować w siedzibie pierwszych dwóch organizatorów.

Skip to content