IV Turniej Ligowy Małopolskich Mistrzostw Kadetek

Trzecie miejsce zajęła drużyna siatkarska kadetek UKS Lider w IV turnieju MLK. Zespół z Tuchowa podejmował na własnym parkiecie drużyny: Wisły Kraków oraz Extrimu Gorlice. Rywalizacja z tak doświadczonymi zespołami była dla tuchowianek dużym wyzwaniem.

Dodatkowo zespół znad Białej nie mógł wystąpić w optymalnym składzie, szczególnie brak kapitana zespołu znacznie osłabił siłę rażenia liderek. Pierwszy mecz z drużyną z Gorlic pokazał, że nie będzie łatwo. Początek seta był wyrównany. Jednak wiele błędów własnych, szczególnie popsutych zagrywek oraz problemy w przyjęciu bardzo mocnych zagrywek spowodowały, że bardzo dobrze poukładany organizacyjnie zespół Extrimu był poza zasięgiem. Jednak wiele akcji mogło się podobać, np. długie wymiany piłek i bardzo dobra gra w obronie.

Ozdobą turnieju był drugi mecz, w którym zespoły z Krakowa i Gorlic pokazały zacięte i emocjonujące widowisko. Zwyciężył zespół z Gorlic 2-1, zajmując I miejsce w turnieju. Mecz z Wisłą Kraków na długo zapadnie w głowach tuchowianek jako spotkanie niewykorzystanej szansy. Liderki wyszły na parkiet zmobilizowane, grały przez większą część I seta jak równy z równym; jednak doświadczenie wiślaczek w końcówce seta przeważyło i to one cieszyły się z wygranej. Set drugi tuchowianki rozpoczęły bardzo dobrze i uzyskały przewagę, którą utrzymały do końca seta. Mimo że miały dwie piłki setowe, nie wykorzystały szansy i oddały rywalkom w zasadzie wygrany set. Set trzeci wygrał zespół z Krakowa 25-23.

Słowa uznania należą się młodemu zespołowi z Tuchowa za walkę do końca pomimo narastającego zmęczenia.

Dziękujemy kibicom za wsparcie i doping. Zapraszamy na kolejne mecze.