Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

IV Turystyczny Zjazd Pogórzański za nami!

W piątek 17 czerwca, w godzinach wieczornych rozpoczął się IV Turystyczny Zjazd Pogórzański. Tegoroczna edycja odbyła się na Słonej Górze w gospodarstwie agroturystycznym państwa Sutkowskich.

Organizatorem było Terenowe Koło PTTK nr 76 w Tuchowie, przy współudziale Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju. Patronat nad Zjazdem objęli: Burmistrz Tuchowa oraz Starosta Tarnowski.

W piątek o godz. 19:00, pokazem slajdów z Argentyny, rozpoczął się IV Turystyczny Zjazd Pogórzański. Monika Mróz zaprezentowała swoje zdjęcia z pobytu w Argentynie. Zaraz po niej swoją prezentację rozpoczął nowosądecki fotograf Kamil Bańkowski. Fotograf ten specjalizuje się w fotografii krajobrazowej. Obejrzeć można było pejzaże Tatr Polski, Pienin i Beskidów. Fotografie te zrobiły niesamowite wrażenie na uczestnikach pokazu. Na stronie www.irart.pl można obejrzeć niektóre z prezentowanych fotografii.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację!

Ostatnią prezentacją w piątkowy wieczór był pokaz zdjęć członków PTT w Tarnowie, którzy przedstawili relację ze swojej wyprawy „Wokół Annapurny„. Podróżnicy w niezwykle ciekawy sposób opowiadali o swoich przeżyciach i wrażeniach z podróży „Wokół Annapurny”. Annapurna to ośmiotysięcznik, dziesiąty co do wysokości szczyt Ziemi (8091 m n.p.m.). Annapurna położona jest na północny zachód od Katmandu. Miejscowa nazwa jest połączeniem sanskryckich słów „anna” (pożywienie) i „purna” (wypełniona) i oznacza Wypełnioną Pożywieniem. Obszar chroniony dookoła Annapurny jest znanym regionem trekkingowym.

Drugi dzień Zjazdu rozpoczął się muzycznie. Na scenie wystąpili uczniowie ze SP w Chojniku oraz z Gimnazjum w Siedliskach. Występy zostały przygotowane przez nauczycieli: Marka Marchwicę oraz Lidię Borczyk. Po występach muzycznych przyszedł czas na pokaz technik linowych w wykonaniu Sekcji Turystyki Kwalifikowanej Terenowego Koła PTTK nr 76 w Tuchowie. Członkowie sekcji zaprezentowali technikę wspinania się, wyciągania rannego turysty z jaskini oraz zjazd na linie.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację!

Dla wszystkich uczestników zjazdu przygotowany został również konkurs wiedzy o bliższej i dalszej okolicy Tuchowa. Swoich sił w rozwiązaniu testu wziął chyba każdy z przybyłych gości. Po podliczeniu punktów zostały ogłoszone wyniki i wręczone cenne, turystyczny nagrody.

Po łamigłówkach umysłowych przyszedł czas na kolejną dawkę muzyki. Na scenie pojawił się znany wszystkim turystom w Tuchowie, nowosądecko-tuchowski zespół MAŁA FATRA. Zagrali kilkanaście piosenek turystycznych, w tym znaną piosenkę „Z dala od Tuchowa”.
[audio:http://www.lubaszowa.tuchow.pl/tuchow/z_dala_od_tuchowa.mp3]

W oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru, uczestnicy IV Turystycznego Zjazdu Pogórzańskiego wzięli udział w karaoke. Każdy mógł spróbować swoich muzycznych sił, a najlepsi otrzymali nagrody.

Na zakończenie IV Turystycznego Zjazdu Pogórzańskiego wystąpił zespół PORA WIATRU (strona zespołu: http://porawiatru.com/ oraz http://www.myspace.com/porawiatru). Grupa bardzo spodobała się publiczności, a repertuar muzyczny był na najwyższym poziomie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Burmistrza Tuchowa oraz Starosty Tarnowskiego, za objęcie patronatem i wsparciem finansowym IV Turystycznego Zjazdu Pogórzańskiego.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację!
fot. Wiktor Chrzanowski, Jerzy Bergander

Skip to content