Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

IX Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Tuchowa 2019

23 lutego w Domu Kultury w Burzynie rozegrano IX Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Tuchowa. W rozgrywkach wzięło udział ponad 50 szachistów, którzy reprezentowali 14 zespołów z terenu tuchowskiej gminy.

Mistrzem gminy na rok 2019 została drużyna Przyjaciele Szachów z Tuchowa. Srebrne medale wywalczyło sołectwo Burzyn, a trzecie miejsce zdobył Tuchów – Klasztor.

W klasyfikacji juniorskiej mistrzami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Lubaszowej, przed młodą drużyną Tuchów – Klasztor i drużyną reprezentującą sołectwo Łowczów.

Mistrzami poszczególnych szachownic zostali Jakub Wąs, Krzysztof Kucharczyk i Bugusław Wąs z Tuchowa oraz Grzegorz Gawryał z Karwodrzy. Najlepszymi juniorami okazali się: Kinga Wołkowicz z Łowczowa, Dominik Gawryał z Karwodrzy oraz Piotr Bakuliński i Damian Wiejacki z Tuchowa.

Najstarszym szachistą był 80-letni Józef Łącki z Trzemesnej, a najmłodszym 7–letni Marcin Sowiżdżał z Burzyna. Na zakończenie turnieju pani burmistrz rozegrała z juniorem pojedynek i była zachwycona umiejętnościami szachowymi Marcina.

Na turnieju obecni byli: burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek, zastępca burmistrza Tuchowa Wiktor Chrzanowski oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie Janusz Łukasik. Wszystkim dziękuję za obecność, a sołtysom, radnym i dyrektorom szkół za zorganizowanie drużyn szachowych. Serdeczne podziękowania kieruje pod adresem gospodarza zawodów – Wacława Ropskiego sołtysa Burzyna.

Sędzią zawodów był Czesław Markiewicz z Tarnowa. Fotorelacja: Kinga Wójcik, Wiktor Chrzanowski.

Sponsorami turnieju byli: Urząd Miejski w Tuchowie, Dom Kultury w Tuchowie, Biuro Poselskie Michała Wojtkiewicza, BAR „Smaczny Kęs” z Zabłędzy, Ubezpieczenia obok Biedronki, Dolina Białej i Masarnia Sajdak, oraz Firma Coala.

Roman Kawa