Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Jakie inwestycje wykonano z budżetu obywatelskiego?

Zrealizowane zostały kolejne zadania zgłoszone przez naszych mieszkańców w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Zrobiło się więc przede wszystkim bezpieczniej na drogach, ponieważ realizowane projekty dotyczyły infrastruktury drogowej.

Oto zrealizowane przedsięwzięcia:
1. Oznakowanie przejść dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977 w Tuchowie, polegające na umieszczeniu znaku D-6 (przejście dla pieszych) na tablicy z folii fluorescencyjnej żółto-zielonej. Nowe znaki mają na celu wzmożenie uwagi kierowców, dojeżdżających do przejść dla pieszych, szczególnie w trudnych warunkach.

2. Wykonanie drogi pieszo-rowerowej, łączącej ul. Bp. L. Wałęgi z ul. Partyzantów w Tuchowie. Zadanie było realizowane w okresie dwuletnim; w 2014 roku wykonane zostały prace polegające na niwelacji terenu oraz wstępnego utwardzenia, natomiast w 2015 roku wykonana została nawierzchnia asfaltowa. Wybudowana droga ma długość 440 metrów a koszt wykonania to kwota 197 000 zł.

Ponadto wykonywana jest również dokumentacja, która pozwoli na umieszczenie oznakowania świetlnego przejść dla pieszych na rogatkach miasta tj. na ul. Tarnowskiej w okolicy ul. Nadziei oraz na ul. Mickiewicza w okolicy ul. Jasnej.

Skip to content