Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Jan Paweł II – nasze wspomnienia

W związku z przypadającą 16 października 2008 roku 30. rocznicą wyboru krakowskiego kardynała Karola Wojtyły na Papieża zapraszamy do budowy wyjątkowego portalu – albumu osobistych obrazów i wspomnień związanych z Janem Pawłem II.
Ogólnonarodowy projekt internetowy „Jan Paweł II – nasze wspomnienia” ma być wyrazem naszej solidarności, zjednoczenia wokół osoby polskiego Papieża i świadectwem wierności Jego dziedzictwu. Celem portalu jest utrwalenie drogich naszym sercom wspomnień i obrazów ważnych chwil, które przeżywaliśmy z Nim i dzięki Niemu. Zapraszamy wszystkich – wierzących i niewierzących, młodych i starszych, Polaków mieszkających w kraju i tych z zagranicy – do współtworzenia tego niezwykłego albumu.
Każdy z nas może stać się autorem tego zbioru. Każdy może wysłać swoje zdjęcie, napisać wspomnienie i sprawdzić, czy zostały one umieszczone w najważniejszej części projektu – albumie „Jan Paweł II – nasze wspomnienia”. Oprócz tego wydawnictwa powstanie album internetowy „Milion historii jednego Człowieka…” zawierający największy zbiór wspomnień o Janie Pawle II, a także ekspozycja multimedialna, którą przekażemy do „Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!” w Krakowie. Na wybór zdjęć do ostatecznej wersji albumu Jan Paweł II – nasze wspomnienia będzie miała wpływ Rada Artystyczna projektu, która skomponuje pierwszą część tej publikacji. Druga część powstanie dzięki głosowaniu internautów.

Skip to content