Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Jasełka w Zespole Szkół w Tuchowie

22 grudnia 2015 r. w hali MOSiR odbyły się jasełka, przygotowane przez uczniów klasy Vb i IIIa (SP). W swojej treści jasełka nawiązywały do ogłoszonego przez Ojca Świętego Franciszka Roku Miłosierdzia, który ukazuje nam jak wielkim skarbem dla człowieka wierzącego jest Boże Miłosierdzie.

Osoby występujące w przedstawieniu to: Maryja, Józef, aniołowie, pasterze, królowie oraz stolarz, krawcowa, bogacz, którzy ukazali różne postawy wobec drugiego człowieka.

Istota kultu Bożego Miłosierdzia zawiera się w postawie zaufania Bogu, a miłości wobec bliźniego. W jasełkach wystąpiły również uczennice klasy IIIa, które
pięknym tańcem i pastorałkami przyczyniły się do atrakcyjności widowiska. Zespół muzyczny, który tworzą uczniowie gimnazjum wykonał piękne kolędy. W przedstawieniu uczniowie zwrócili uwagę na dwa ważne wydarzenia, które będą miały miejsce w 2016 r. Będzie to 1050 rocznica chrztu Polski oraz Światowe
Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem Ojca Świętego Franciszka.

Jasełka wraz z uczniami przygotowali nauczyciele: Małgorzata Buczyńska, s. Krystyna Piwowar, Marta Chruściel – Zoń, ks. Marek Wojak.

Skip to content