Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Jesteś osobą niepełnosprawną? Poznaj swoje prawa

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tarnowie zaprasza wszystkich swoich klientów do udziału w akcji informacyjnej „Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych”, który odbędzie się 30 maja w siedzibie ZUS w Tarnowie przy ul. Kościuszki 32.

30 maja br. (środa) w siedzibie tarnowskiego oddziału ZUS w Tarnowie przy ulicy Kościuszki 32, w godzinach od 09.00 do 14.00, dyżurować będą eksperci, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące świadczeń z ubezpieczeń społecznych, orzecznictwa lekarskiego oraz programu rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej.
Celem organizacji tego dnia jest upowszechnianie informacji o prawach osób niepełnosprawnych w zakresie zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi, rehabilitacją zawodową i społeczną, aktywizacją zawodową oraz prewencją rentową.
Razem z ekspertami ZUS dyżurować będą także przedstawiciele instytucji, które pozostają w stałej współpracy z Zakładem w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym, m.in. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Zespół Zamiejscowy w Tarnowie.
Osoby, które odwiedzą tego dnia placówki Oddziału ZUS w Tarnowie otrzymają „Informator dla osób niepełnosprawnych” z przydatnymi informacjami i wyjaśnieniami opracowanymi w przystępnej formie.

Skip to content