Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Już 6 stycznia II Tuchowski Orszak Trzech Króli

Podobnie jak w ubiegłym roku Tuchowski Orszak Trzech Króli będzie wydarzeniem religijnym o charakterze edukacyjno-kulturalnym, z zachowaniem tradycji i prawd wiary katolickiej, promującym wartości kultury narodowej i chrześcijańskiej.

W tegorocznym orszakowym scenariuszu znajdziemy wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, rozpoznamy tytuły jego książek, Encyklik, Adhortacji, a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi. Dlatego tegoroczny Orszak wyruszy pod hasłem: „ODNOWI OBLICZE ZIEMI”.

Orszak Trzech Króli rozpocznie msza św. o godz. 10.00 w kościele św. Jakuba w Tuchowie. Następnie Orszak przejdzie ulicami miasta w kolejności: ul. Rynek – ul. Mickiewicza – ul. Jana Pawła II – ul. Zielona – ul. Tarnowska – ul. Wysoka.

Zakończenie Orszaku nastąpi w bazylice mniejszej ok. godz. 13.00

Pragniemy, aby w wystawienie tych niezwykłych ulicznych jasełek, włączyła się społeczność lokalna: całe rodziny, uczniowie, nauczyciele, członkowie instytucji i organizacji.
Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy do licznego udziału w tym wydarzeniu. Zachęcamy do założenia odzieży w kolorach Orszaku: niebieskim, czerwonym i zielonym. Mogą to być kurtki, płaszcze, bądź narzucone peleryny. Orszakowe korony, śpiewniki, gazetki i naklejki już do nas dotarły!

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!