Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kardiolog CZT w plebiscycie

Od ponad pół wieku choroby układu krążenia są największym zagrożeniem dla życia Polek i Polaków. Odpowiadają one za blisko połowę zgonów. Być może z powszechności tych chorób wynika popularność lekarza kardiologa Centrum Zdrowia Tuchów Semira Smidy. Na dwa dni przed zakończeniem elektronicznego głosowania w plebiscycie na Lekarza Małopolski 2016 r. był on na drugim miejscu w województwie w głosowaniu na specjalistów. Udało mu się zgromadzić ponad 2 500 głosów poparcia.

Przypomnijmy, że celem plebiscytu organizowanego przez Gazetę Krakowską jest wyróżnienie medyków dysponujących dużą wiedzą i umiejętnościami zawodowymi, którzy na co dzień są życzliwi dla pacjentów. Tych cech nie brakuje Semirowi Smidze, który urodził się w roku 1970 w Gorzowie Wielkopolskim. Ukończył Lycee Pierre Mendes France w Tunisie, a następnie studiował w Collegium Medicum UJ, gdzie obronił dyplom w roku 1995. Cztery lata później jako asystent w Oddziale Kardiologii Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie uzyskał specjalizację I stopnia z chorób wewnętrznych.
Specjalizację II stopnia w tym zakresie zdobył w roku 2004. Następnie doskonalił swoją wiedzę na temat chorób układu krążenia, co zaowocowało uzyskaniem specjalizacji z kardiologii w roku 2009 r.

Prócz pracy w tarnowskim szpitalu był wtedy także zatrudniony jako kardiolog i echokardiografista w prywatnej poradni w Paryżu. Mówi, że lubi być blisko ludzi i ich problemów. Dlatego też prócz pracy w szpitalu przez wiele lat dodatkowo przyjmował pacjentów jako lekarz POZ w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Skrzyszowie. W poradni kardiologicznej Centrum Zdrowia Tuchów pracuje od roku 2012. W spółce zatrudniona jest także jego żona. Jako lekarz specjalista ginekolog-położnik przyjmuje ona pacjentki w poradni, jak również dba o ich stan zdrowia na oddziale ginekologiczno-położniczym. Kardiolog CZT ma dwie córki. Starsza Kasia studiuje weterynarię we Wrocławiu i jest już na czwartym roku. Młodsza Izabela uczy się w drugiej klasie tarnowskiego liceum. Na co dzień Semir Smida troszczy się o serca pacjentów, natomiast w dbałości o stan własnego serca lubi pływać i spacerować z psami. Często też sięga po lektury. – Przy dobrej książce szybko odpoczywam – podsumowuje.

Skip to content