Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Karolina Sajdak finalistką konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

Uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie finalistką ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

W dniu 13 grudnia 2017 r. uczniowie klasy II technikum ekonomicznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem, Karolina Sajdak i Mateusz Witek, wzięli udział w etapie okręgowym ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Etap ten zorganizowany był przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie. W konkursie brało udział 64 uczniów z 32 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa małopolskiego. Byli to zwycięzcy etapu szkolnego, który odbył się w listopadzie.

W ramach rywalizacji uczestnicy konkursu rozwiązywali test zawierający 35 pytań z zakresu prawa pracy oraz bhp. Troje zwycięzców, którzy uzyskali największą liczbę punktów, będzie reprezentować województwo małopolskie w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w Warszawie. Wśród tej trójki znalazła się Karolina Sajdak, która bezbłędnie rozwiązała test sprawdzający wiedzę uczestników konkursu. Karolina otrzymała nagrody od organizatorów w postaci tabletu, smartwatcha, dwóch kart prezentowych do salonów EMPIK, termosu oraz książek. Serdecznie gratulujemy Karolinie zakwalifikowania się do finału konkursu oraz życzymy sukcesu w Warszawie. Na uznanie zasługuje także wysoki wynik Mateusza Witka uzyskany w konkursie.

Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.
Konkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.

Opiekunem uczniów był: Artur Wąsikowski

Skip to content