Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kiedy kolejny bieg na Brzankę?

Przy zmiennej pogodzie i w atmosferze rywalizacji odbył się w niedzielę 21 czerwca br. I BIEG NA BRZANKĘ. Trasa biegu rozpoczynała się w Olszynach, a meta znajdowała się na oddalonej o 10 km Brzance. W rywalizacji wzięło udział 60 zawodników.

Zwycięzcą w kategorii mężczyzn został Jarosław Makowiec, a w kategorii kobiet Karina Dębiec. Pełne wyniki biegu – PDF.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację. / fot. Maciej Maziarka

Walka na mecie była bardzo emocjonująca, gdyż różnica pomiędzy pierwszym i drugim zawodnikiem wyniosła zaledwie 8 sekund.

Na linię mety przybyły pieszo liczne grupy z terenu pięciu gmin wchodzących w skład Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju, czyli: Tuchów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Szerzyny oraz Gromnik.
Imprezie towarzyszyły stoiska promocyjne Gminnego Ośrodka Kultury w Rzepienniku Strzyżewskim, Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Gromnik oraz Stowarzyszenia Rozwoju Jodłówki Tuchowskiej i Jej Mieszkańców. Na pierwszym poziomie wieży widokowej można było obejrzeć wystawę zdjęć autorstwa Jakuba Rutany, Jakuba Nowaka i Wiktora Chrzanowskiego, prezentujących walory przyrodnicze i krajobrazowe Pasma Brzanki. Dostępne również były materiały promocyjne gminy Rzepiennik Strzyżewski oraz Tuchów.
Podczas imprezy odbywały się liczne konkursy wiedzy o Paśmie Brzanki, prowadzone przez Jakuba Nowaka i Wiktora Chrzanowskiego, w których nagrody ufundowało Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju.

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Rzepienniku Strzyżewskim, Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju oraz Stowarzyszenie Rozwoju Jodłówki Tuchowskiej i jej mieszkańców, serdecznie dziękują za liczny udział w imprezie i mają nadzieję, że wydarzenie to wpisze się w kalendarz cyklicznych imprez na Pogórzu.

Skip to content