Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Klimatyczny koncert 3MAJ SIĘ ZDRÓW

Dzieci uczęszczające do Przedszkola Publicznego w Tuchowie będą oddychać czystszym powietrzem. Taki jest wymierny efekt szóstej edycji 3MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL. Przed koncertem Kasi Kowalskiej dyrektor placówki Ewa Świderska odebrała oczyszczacze powietrza ufundowane przez Centrum Zdrowia Tuchów, które zainicjowało imprezę i Burmistrza Tuchowa, pod którego patronatem festiwal został zorganizowany.

Koncert był też okazją do podsumowania działań koalicji na rzecz czystego powietrza w Tuchowie zawartej pomiędzy gminą Tuchów, Centrum Zdrowia Tuchów oraz inicjatywą „Powietrze Tuchów”. Mniej wymiernym, ale bardzo konkretnym efektem imprezy była dobra zabawa publiczności, podczas akustycznego koncertu Kasi Kowalskiej.

Kasia Kowalska, której gwałtowne opady deszczu nie pozwoliły wystąpić przed tygodniem, przyjechała do Tuchowa raz jeszcze. Jak przystało na imprezę – w tym roku podporządkowaną zabiegom związanym z poprawą stanu powietrza – wystąpiła pośród drzew otaczających tuchowski amfiteatr. Akustyczna interpretacja ulubionych hitów przypadła do gustu publiczności. Amfiteatr falował w rytm największych przebojów z ponad dwudziestoletniej obecności artystki na scenie. To także zasługa faktu, że muzycy podołali zgrabnemu przearanżowaniu materiału, a niektóre utwory w wersji akustycznej zyskały nową świeżość. Warunki plenerowe nie przeszkodziły w dobrym nagłośnieniu koncertu, dzięki czemu słuchać było wyraźnie wszystkie muzyczne akcenty wieczornego spektaklu. Pozwoliło to na tyle przekonać publiczność, że dała się zaprosić do wspólnego śpiewania, a po zakończeniu domagała się bisów. W programie nie zabrakło tak rozpoznawalnych przebojów jak: „Prowadź mnie”, „Spowiedź”, „Antidotum” czy „To co dobre”. Artystka prowadziła dialog z publicznością, a kiedy perkusja wybijała skoczny rytm, zachęcała do tańca. Nie pozostawiła wątpliwości, że kocha scenę, muzykę i potrafi być wdzięczna za entuzjastyczne przyjęcie. Po występie Kasia Kowalska cierpliwie podpisywała płyty w Domu Kultury, gdzie pozowała także do zdjęć z fanami.

Dodajmy, że przed koncertem ze sceny przekazane zostały informacje na temat zaawansowania programu, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie do wymiany pieca w domu na bardziej ekologiczny. Zainteresowanie programem wyraziło już w Tuchowie ponad 600 rodzin. Przypomnijmy, że prócz Centrum Zdrowia Tuchów, Fundacji Zdrowym Być, Domu Kultury i Radia RDN współorganizatorem 3MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL było też stowarzyszenie Eko Aura Małopolska (Powietrze Tuchów).

Skip to content