Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Koło Pszczelarzy w Tuchowie świętowało jubileusz 80-lecia!

W niedzielę 14 maja 2017 r. tuchowskie Koło Pszczelarzy świętowało swój jubileusz 80-lecia działalności. Była to okazja do wspólnego świętowania wśród przyjaciół i sympatyków Koła.

Uroczystość rozpoczęła się w bazylice mniejszej w Tuchowie mszą świętą w intencji członków Koła. W homilii kaznodzieja odniósł się do wielkiej roli pszczół w życiu człowieka. Począwszy od tego, że pszczoła jest symbolem pracowitości i ofiarnej pracy, a rodzina pszczela to najlepiej działający organizm, niedościgniony dla nas wzór.

Po mszy św. uczestnicy uroczyście przemaszerowali do tuchowskiego amfiteatru na drugą część święta tuchowskiego Koła Pszczelarzy.

Prezes Koła Aleksander Kajmowicz powitał wszystkich przybyłych gości, następnie Albert Radwan przedstawił historię Koła i zaprezentował okazjonalny album wydany na 80-lecie Koła Pszczelarzy w Tuchowie. Uroczystości towarzyszyło również wręczenie odznaczeń Polskiego Związku Pszczelarskiego. Na zakończenie odbył się wykład pszczelarski w sali widowiskowej Domu Kultury.

Wszystkim członkom Koła Pszczelarzy w Tuchowie serdecznie gratulujemy wspaniałego jubileuszu i życzymy kolejnych lat owocnej działalności.

Skip to content