Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Klimatyzowana porodówka

Przyszłe mamy przygotowujące się do porodu w regionie tarnowskim mogą odetchnąć pełną piersią. Na obu salach porodowych w Centrum Zdrowia Tuchów zamontowane zostały urządzenia klimatyzacyjne.

Wysokie temperatury nie zagrażają też kobietom po rozwiązaniu. W podobne urządzenia wyposażone zostały sale mamy i dziecka. Montaż klimatyzacji był jednym z postulatów wpisywanych przez pacjentki oddziału położniczego do ankiet badania satysfakcji.

Jestem teraz znacznie spokojniejsza przed porodem. Poprzednie dziecko rodziłam podczas najcieplejszych letnich dni, kiedy temperatura przekraczała 30 stopni Celsjusza i było to dla mnie dość uciążliwe – mówi pani Edyta z Zakliczyna, które przygotowuje się do porodu córeczki. – Zdarza się, że na sali porodowej kobiety spędzają rzeczywiście wiele godzin, dlatego istotne jest, aby zapewnić im jak najbardziej komfortowe warunki. Jest to także bardzo ważne dla towarzyszącego rodzącym personelu: lekarzy, położnych czy pielęgniarek – tłumaczy lekarz specjalista ginekolog-położnik Szczepan Bartkiewicz – ordynator tuchowskiego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

Warto podkreślić, że pomimo remontu pacjentki przyjmowane były do porodu bez żadnych ograniczeń. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku w tuchowskiej porodówce przyszło na świat blisko 600 dzieci.

Montaż urządzeń klimatyzacyjnych kosztował ponad 20 tysięcy złotych. Dzięki sprawności wykonawcy udało się to zrobić przy zachowaniu wszystkich wymogów dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego pacjentek i ich dzieci. – Jednak to nie koniec inwestycji. Po położnictwie w kolejnym etapie klimatyzacja ma się pojawić na piętrze budynku szpitala, w części zajmowanej przez oddział ginekologiczny – zapowiada dyrektor operacyjny spółki Marcin Tabiś. Dodaje on także, że zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie pomieszczeń wymagających wysokiego stopnia jałowości instalacja klimatyzacji wymagała zapewnienia wysokiej jakości nawiewanego powietrza, poprzez zastosowanie tak zwanych filtrów absolutnych.

Skip to content