Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kolędowanie mieszkańców DPS

W dniach 23-24 stycznia 2008 roku odbędzie się XIV Małopolski Przegląd Zespołów Kolędniczych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej im. Stanisława Kurczaba. Organizatorami przeglądu są
Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy, Klasztor OO Redemptorystów w Tuchowie, Dom Kultury w Tuchowie, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przyjaźń” – Karwodrza, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych A.A. w Toruniu.

Na starcie przeglądu stanie ok. 800 osób niepełnosprawnych z 40 zespołów z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Przegląd rozpocznie pielgrzymka osób niepełnosprawnych do Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie. Po uroczystej mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem J.E. Biskupa Władysława Bobowskiego. Następnie odbędzie się spotkanie kapelanów i dyrektorów DPS-ów oraz gości honorowych z Ks. Biskupem i Starostą Powiatu Tarnowskiego. Następnie w Domu Kultury nastąpi uroczyste otwarcie XIV Przeglądu i zaprezentowani zostaną uczestnicy. Na zakończenie pierwszego dnia zostanie rozstrzygnięty konkurs szopek domów biorących udział w przeglądzie w tym dniu.

Skip to content