Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kolejne zmiany w kursowaniu pociągów

Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych w Krakowie informuje, że od 3 września ulegnie zmianie rozkład jazdy pociągów. Zmiany spowodowane są długoterminowymi zamknięciami torowymi dla wykonania prac naprawczych oraz robót inwestycyjnych, prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., co skutkować będzie innym układem godzinowym i zmianami relacji kursujących pociągów na niektórych trasach.

Znacznym zmianom (około 15 minut) ulegną także godziny odjazdów niektórych pociągów kursujących na trasie z Krakowa Głównego do Tarnowa i Rzeszowa.
Obowiązująca
– w zamian za pociąg nr 29 relacji Kraków Główny – Tarnów, odjazd ze stacji Kraków Główny o godzinie 23.15, przyjazd do stacji Tarnów o godzinie 1.26
oraz
– w zamian za pociąg nr 10 relacji Tarnów – Kraków Główny, odjazd ze stacji Tarnów o godzinie 2.57, przyjazd od stacji Kraków Główny o godzinie 5.04 –
Kolejowa Komunikacja Autobusowa pomiędzy Tarnowem a Biadolinami zostaje utrzymana.

Ponadto na linii Tarnów – Nowy Sącz na kilku odcinkach tj. Piwniczna – Krynica, Nowy Sącz – Krynica, Tarnów – Tuchów i Nowy Sącz – Ptaszkowa, w niektórych terminach przewóz podróżnych odbywać się będzie Kolejową Komunikacją Autobusową.
Kolejna zmiana w rozkładzie jazdy na trasie Tarnów – Nowy Sącz – Krynica dotyczy pociągu nr 13523/33131 „Nikifor” relacji Warszawa Wschodnia – Kraków – Krynica, który od najbliższego poniedziałku będzie zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach począwszy od stacji Tarnów, natomiast w drodze powrotnej kursuje bez zmian.
Dla zapewnienia odwozu osób wracających po pracy, od 3 dnia września pociąg nr 66133 relacji Kraków Główny – Nowy Sącz ze stacji Tarnów odjeżdżać będzie o godzinie 19.10.

Ze względu na skalę zmian MZPR uprzejmie prosi, aby przed odbyciem podróży sprawdzić aktualny rozkład jazdy pociągu, z którego zamierzamy skorzystać.

Więcej: www.przewozyregionalne.pl

Skip to content