Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kolejny projekt Erasmus+ w tuchowskim LO

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tuchowskim liceum realizujemy kolejny projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ (Edukacja szkolna – akcja KA229 współpraca szkół) w latach 2018-2020.

Tym razem jest to projekt językowo-matematyczny „Matematyczne szlaki Europy” (Maths routes around Europe).

Mamy przyjemność współpracować z następującymi krajami:
– Hiszpania (IES Alfonso XI, Alcalá la Real)
– Portugalia (School group of Ferreira de Castro, Oliveira de Azeméis)
– Chorwacja (Gimnazija Metkovic, Metkovic)
– Wielka Brytania (The Northumberland Church of England. Academy Trust, Northumberland)
– Włochy (Liceo Roiti, Ferrara).

Projekt obejmuje sześć wymian międzynarodowych. Pierwsza z nich odbędzie się już w listopadzie br. w szkole będącej koordynatorem całego projektu w Hiszpanii. Pozostałe odbędą się kolejno: w lutym 2019 r. w Portugalii, w kwietniu 2019r. w Chorwacji, w październiku 2019r. w Wielkiej Brytanii, w lutym 2020r. we Włoszech oraz w kwietniu 2020r. w Polsce.

Wymiany międzynarodowe to nieszablonowa i wartościowa nauka oraz niesamowite przeżycia i doświadczenia dla młodych ludzi. Przekonali się o tym uczestnicy poprzedniego projektu I CHANGE.

Krótko o naszym obecnym projekcie
Będziemy promować kulturowe i historyczne dziedzictwo miast i regionów każdego z krajów uczestniczących. Z pewnością zwiększymy wrażliwość społeczności szkolnych na obecność i piękno matematyki w miastach i regionach krajów partnerskich, przyczyniając się w ten sposób do poprawy wizerunku matematyki. Projekt umożliwi zdobycie wiedzy i doskonalenie języków, szczególnie języka angielskiego poprzez komunikację między uczestnikami, w tym poznanie specyficznego słownictwa stosowanego w matematyce oraz w odniesieniu do dziedzictwa kulturowego każdego kraju lub miasta uczestniczącego w projekcie. W trakcie realizacji działań projektowych uczniowie będą wykorzystywać nowe technologie poprzez aplikacje komputerowe, które pozwolą im poprawić swoje kompetencje cyfrowe. Nauczyciele z kolei będą promować rozwój atrakcyjnych propozycji edukacyjnych opartych na pracy w projektach badawczych i współpracy między uczniami w celu uzyskania kluczowych kompetencji. Chcemy również współpracować z lokalnymi władzami, dzielić się swoimi doświadczeniami oraz prezentować osiągnięte wyniki. Mamy nadzieje, że projekty w ramach programu Erasmus+ wpiszą się na stałe w życie szkolne LO im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie.

Lucyna Ryndak