Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kolejny sukces Anny Wąs

To już czwarty etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który sukcesem kończy nasza druhna Anna Wąs. 30 kwietnia br. w Wieliczce odbyły się eliminacje wojewódzkie, podczas których wyłoniono reprezentantów Małopolski na finał centralny.

Eliminacje szczebla wojewódzkiego przeprowadzono w tym roku w Kampusie Wielickim, a udział w nich wzięli zwycięzcy eliminacji powiatowych. W poszczególnych kategoriach wystartowało łącznie 61 uczestników podzielonych na trzy grupy wiekowe (szkoła podstawowa – 20 osób, szkoła gimnazjalna – 20 osób, szkoła ponadgimnazjalna – 21 osób). Tradycyjnie już w pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Ania zakończyła ten etap z 28 prawidłowymi odpowiedziami, co pozwoliło jej z pierwszego miejsca awansować do etapu ustnego, w którym udowodniła, że posiada ogromną wiedzę i nieprzypadkowo przechodziła do kolejnych eliminacji. W etapie ustnym uzyskała 10,25 punktów, a kolejne zawodniczki z miejsc II i III zdobyły odpowiednio: 6,75 i 5 punktów.

Ostatecznie po dokonaniu oceny odpowiedzi udzielonych przez uczestników w II etapie turnieju, klasyfikacja przedstawia się następująco:

SZKOŁA PODSTAWOWA:
I miejsce: Bartosz Brzychczy /pow. dąbrowski/
II miejsce: Wiktoria Ślusarczyk /pow. wielicki/
III miejsce: Jan Węgrzyniak /pow. tatrzański/

GIMNAZJUM:
I miejsce: Anna Wąs /pow. tarnowski/ – Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie
II miejsce: Izabela Leśnicka /pow. nowotarski/
III miejsce: Adrianna Łysiak /pow. dąbrowski/

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:
I miejsce: Fabian Starowicz /pow. wielicki/
II miejsce: Edyta Kasprzyk /pow. nowosądecki/
III miejsce: Jan Chowaniec /pow. tatrzański/

Osoby, które zajęły miejsca I i II w każdej z kategorii na początku czerwca wezmą udział w finale centralnym, który tym razem odbędzie się w Supraślu (woj. podlaskie).
Oczywiście trzymamy kciuki i z niecierpliwością oczekujemy wieści z Podlasia.

Źródło: osptuchow.pl

Skip to content