Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kompleksy w 2006?

Dziennik tarnowski 28-01-2005

Najpierw grunty

Nabierają tempa prace nad budową kompleksu rekreacyjnego wraz z basenem w Tuchowie. Władze wkrótce przejmą niezbędne grunty pod jego budowę.
Otwarcie basenu to inwestycja, o której dużo mówi się od wielu lat w Tuchowie. Wszystko wskazuje na to, że za niedługo zostanie rozpoczęta.

– Praktycznie od momentu objęcia przeze mnie drugiej kadencji o tę sprawę często pytają mnie mieszkańcy. Powoli się do niej przygotowujemy. To dla nas bardzo duża inwestycja. Budowa basenu oraz kompleksu rekreacyjnego ze ścieżkami rowerowymi i kortami tenisowymi to poważna inwestycja i trzeba się do niej przygotować – informuje Mariusz Ryś, burmistrz Tuchowa.

W ostatnim czasie prace nad powstaniem tego kompleksu nabrały tempa. Władze gminy finalizują zakup terenu pod jego budowę. To grunty położone obok boiska treningowego Tuchovii. Gdy nieruchomość stanie się własnością gminną, wtedy rozpoczną się prace nad wykonaniem niezbędnej dokumentacji. Po tym wszystkim ruszyłyby pierwsze prace. Jeżeli wszystko obędzie się bez przeszkód, to inwestycja mogłaby rozpocząć się pod koniec 2006 roku.

– To wszystko plany. Nie wiadomo, czy tak się stanie. Będziemy robić wszystko, żeby inwestycja rozpoczęła się zgodnie z założeniami. Tym bardziej, że dzięki niej na pewno skorzystaliby nasi mieszkańcy – dodaje burmistrz.

Planowany koszt budowy kompleksu oscyluje w granicach od 6 do 8 milionów złotych. – Niemożliwym jest, żebyśmy tę kwotę pokryli z naszego budżetu. Będziemy szukać pieniędzy na ten cel wszędzie. Szansę na to mamy ponieważ, nasza inwestycja służyć będzie nie tylko mieszkańcom naszej gminy, ale też południowej części powiatu tarnowskiego – przekonuje Mariusz Ryś. (AMIZ)

Skip to content