Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Koncert noworoczny Parafialnej Orkiestry Dętej z Siedlisk

W sobotnie popołudnie 21 stycznia br. w Domu Kultury w Tuchowie Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk pod batutą Bogdana Stefana wykonała piękny koncert dedykowany babciom i dziadkom w dniu ich święta oraz rodzicom i ich dzieciom.

Jest w Parafialnej Orkiestrze Dętej z Siedlisk jakaś siła,
wspaniale i żywiołowo zagrała,
soliści pięknie zaśpiewali,
publiczność dopisała i gromkimi brawami na koncert orkiestry zareagowała!

W koncercie udział wzięli mieszkańcy miasta i gminy, przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Tuchowa Adamem Drogosiem wraz z małżonką; zastępca burmistrza Kazimierz Kurczab, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie Jerzy Odroniec, radni, dyrektorzy szkół i sołtysi oraz ks. Jakub Kuchta z parafii pw. Chrystusa Króla w Siedliskach. W wykonaniu orkiestry usłyszeliśmy: kolędy i pastorałki, wiązankę na góralską nutę, melodie filmowe, melodie z musicalu „Upiór w operze”, „Żegnajcie przyjaciele”, „Póki Polska żyje w nas” oraz „Marsza Radeckiego”. Partie solowe mistrzowsko wykonali: Alicja Rusin, Gabriela Sołtys i Grzegorz Rubacha. Koncert z nutką humoru poprowadził Janusz Kowalski, dyrektor Domu Kultury w Tuchowie.

Orkiestrze dziękujemy za wspaniały koncert, życzymy wielu muzycznych sukcesów.

Wszystkim babciom i dziadkom składamy serdeczne życzenia z okazji ich święta, stu lat w zdrowiu, szczęściu i pomyślności, a w Nowym Roku samych radosnych dni!

fot. Dom Kultury w Tuchowie

Skip to content