Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Koncert Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej

Utworem Stille nacht Sanktuaryjna Orkiestra Dęta w Tuchowie przywitała publiczność zgromadzoną w bazylice mniejszej w Tuchowie. 14 stycznia 2018 roku miał miejsce noworoczny koncert orkiestry.

Ponadgodzinny koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej zaprezentowane zostały tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Orkiestra zagrała: „Tylko jedna jest taka noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Bracia patrzcie jeno”, „Jezus Malusieńki”, „Kolęda góralska” i „Znak pokoju”.

Do utworów wykonywanych przez SOD zaśpiewali klerycy WSD w Tuchowie – bracia Marcin Wojdan i Michał Pazdyka, jak również dwie członkinie orkiestry – Agnieszka Aksamit i Magdalena Zięba.

W dalszej części koncertu zgromadzeni w sanktuarium mogli usłyszeć: „Jest taki dzień”, „Last Christmas”, „Jingle Bells”, „Christmix”, a także utwory, które zwykliśmy słyszeć 1 stycznia, w dzień koncertu noworocznego w Wiedniu – „Wiązankę walców” J. Straussa i słynny „Marsz Radetzkiego”.

Już dziś orkiestra z Tuchowa zaprasza na swoje kolejne wielkie koncerty. Najbliższy podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Serdecznie zapraszamy!

Paweł Stańczyk – kronikarz SOD
Fotorelacja: Krzysztof Jasiński

Skip to content