Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Koncert Sylvain Pluyaut z Francji – fotorelacja

Dzisiaj o godz. 20:00 w Sanktuarium NNMP w Tuchowie odbył się drugi koncert w Tuchowie w ramach Benedyktyńskiego Lata Muzycznego. Dla tuchowskiej publiczności zagrał Sylvain Pluyaut z Francji. Poniżej przedstawiamy fotorelację.

Sylvain Pluyaut jest, dzięki studiom i doświadczeniu zawodowemu, artystą biegłym we wszystkich dyscyplinach sztuki organistowskiej – interpretacji, harmonizacji, akompaniamencie, improwizacji i wykonawstwie zespołowym. We wrześniu 2005 roku został mianowany nauczycielem organów w Konserwatorium Regionalnym w Dijon. Zaangażowanie i pasja z jaką się poświęcił tej pracy wkrótce uczyniła jego klasę organów największą w całej Burgundii (30 uczniów w roku 2008/09). Od zeszłego roku prowadzi także zajęcia w Moskwie dla tamtejszych organistów kościelnych.
Sylvain Pluyaut, uczeń M. Chapuis, P. Pincemaille i T. Escaïch, jest organistą w pełni niezależnym, dzieląc swoją działalność wykonawczą pomiędzy koncerty solowe, funkcję akompaniatora chórów (kapelmistrz przy katedrze w Dijon, zespół Joseph Samson, Arsys) i solistów (T. Caens, trio Caens-Cazalet-Becquet), jak również uczestnicząc w licznych koncertach symfonicznych.

Pozostałe koncerty:
* Agata Berki Brodňanská, Słowacja
21 sierpnia 2010r. (sobota), godz. 20.00
* Stephane d’Oultremont OSB, Belgia
28 sierpnia 2010r. (sobota), godz. 20.00


fot. Maciej Maziarka

Skip to content