Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Koncerty charytatywne dla „Nadziei”

Koncert kolęd dla „Nadziei” jest w Tuchowie tradycyjną akcją charytatywną wspomagającą osoby ze Stowarzyszenia „Nadzieja”. I w tym roku osoby chętne mogły otworzyć swe serca na potrzeby stowarzyszenia.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Stowarzyszenie działa w Tuchowie już 25 lat i zawsze może liczyć na wyrozumiałość darczyńców, którzy w różny sposób śpieszą z pomocą. Jest wiele celów statutowych, które stowarzyszenie realizuje dla dobra podopiecznych. Osoby niepełnosprawne potrzebują systematycznej opieki, rehabilitacji, leczenia, spotkań integracyjnych. Przyszłościową sprawą jest budowa ośrodka dla osób niepełnosprawnych. W tym kierunku załatwiane są na bieżąco konieczne sprawy. Istotnym zadaniem jest posiadanie odpowiednio dużego terenu. Stowarzyszenie posiada na ten cel działkę o powierzchni 22 arów, ale nadarzyła się okazja dokupienia sąsiedniej działki, by powiększyć ten teren nawet o 50 arów. Jest to ważne zadanie w chwili obecnej, gdyż wiemy jak bardzo taki teren jest potrzebny na większy parking, plac zabaw, park itp. Stowarzyszenie poszukuje środków finansowych na ten cel. Dlatego też postanowiono środki finansowe z tegorocznego koncertu przeznaczyć na dofinansowanie zakupu działki – chociaż jej części.

Radosnym faktem jest, że społeczeństwo ze zrozumieniem problemu uczestniczyło w koncercie. Każdy pragnął mieć swój udział w tej akcji. Koncert odbywał się w Domu Kultury w dwóch częściach – przez dwie kolejne soboty w dniach 7 i 14 stycznia. W tych dniach na scenie pojawiło się wiele występujących osób w chórach, zespołach, grupach, by uwielbić Boże Dzieciątko śpiewem, tańcem, grą na instrumentach, sztuką teatralną. Czas koncertu to piękny okres bożonarodzeniowy, toteż rozbrzmiewające tradycyjne kolędy wprowadzały w zachwyt widzów, którzy mieli też okazję podziwiać talenty występujących osób dorosłych, młodzieży i małych przedszkolnych dzieci. W koncercie wystąpili: Sanktuaryjny Chór Mieszany, Sanktuaryjna Orkiestra Dęta, Chór Męski z Parafii św. Jakuba Ap. St., Zespół „Pokolenia”, Barbara Gładysz-Wszołek, Paulina Kloch i Dawid Gnacek, uczniowie Szkoły Muzycznej I st. w Tuchowie, dzieci z Przedszkola Publicznego w Tuchowie, trzy grupy zespołu „VOICE” z Domu Kultury, kolędnicy z Kielanowic, grupa teatralna i Stowarzyszenie „Aktywni Lubaszowianie” z Lubaszowej. Były też podarowane różne prezenty od osób, które pragnęły ubogacić tę akcję. Wśród darczyńców przedmiotów na aukcję byli: Aleksander Kajmowicz, Firma „ROJAR” z Tuchowa, Tomasz Dudek, Jolanta Surówka, Danuta Iwaniec, Maria Czop oraz członkowie świetlicy w Kielanowicach, Piotr Kwaśny, Maria Adamczyk. Ofiarność osób licytujących była duża, należą do nich m.in.: Kazimierz i Bernadeta Szablowscy, Maria Osika, Kazimierz Kurczab, Jakub Salwa, Adam Drogoś, Antoni Stanisławczyk, Grażyna Podrazik, Krzysztof Karpiel, Janina Lewicka, Barbara Polek, Adrian Łątka.

Akcja charytatywna wspomogła ww. cel stowarzyszenia kwotą 5 528,66 zł. Na tę kwotę złożyła się kwota ze zbiórki: 2 398,66 zł i z licytacji: 3 130,00 zł. Serdecznie dziękujemy za dar serca, za obecność z nami, za pamięć o Stowarzyszeniu „Nadzieja”. Dobro, które Państwo czynicie ciągle owocuje, dając radość i nadzieję na lepsze „jutro” osobom, które ze względu na swą niepełnosprawność nie potrafią sobie poradzić w życiu.

Dla osób, które jeszcze pragnęłyby pomóc w tym zakresie, wpłaty można kierować na konto: BS w Bieczu Nr 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
Dane o Stowarzyszeniu „Nadzieja” zamieszczamy na bieżąco na stronie www.nadzieja-tuchow.pl

sekretarz Stowarzyszenia „Nadzieja”
Grażyna Gut

Skip to content