Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ponad 10 tys. zł zebrano w Tuchowie podczas 25. Finału WOŚP!

15 stycznia przez całą niedzielę piętnastu wolontariuszy z tuchowskiego sztabu WOŚP mieszczącego się w Domu Kultury w Tuchowie zbierało pieniądze do puszek. W tym roku 25. Finał WOŚP podsumowaliśmy kwotą 10 340,51 zł – efekty przeszły nasze oczekiwania.

Na zakończenie na tuchowskim rynku odbyła się licytacja gadżetów WOŚP oraz dwóch obrazów: zimowego pejzażu autorstwa Marii Płachno, która od 19 lat przekazuje na ten cel swoje obrazy oraz zajączka z bajki „Alicja w krainie czarów” w wykonaniu jej córki Klaudii Płachno. Ponadto w tym roku do akcji włączyła się tuchowska firma Dyfer 4×4 zajmująca się sprzedażą akcesoriów do samochodów terenowych oraz części samochodowych, która przekazała na licytację dwa vouchery: jeden na przejażdżkę na miejscu pasażera w terenówce Dyfer 4×4, zaś drugi umożliwiający wjazd na teren Dyfer 4×4 swoją terenówką. Realizacja voucherów zapewne będzie niezapomnianą przygodą.

Kulminacyjnym punktem 25. Finału WOŚP w Tuchowie był pokaz fajerwerków – „światełko do nieba”.

Środki zebrane w naszym mieście i gminie oraz w całej Polsce, jak również poza jej granicami zostaną przeznaczone na pediatrię oraz godną opiekę nad seniorami, a jak powiedział śp. ks. Jan Kaczkowski „(…) efekty widzimy w setkach szpitali w Polsce”. Nic dodać, nic ująć – wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję dziękujemy za otwarte serca, wsparcie i zrozumienie.

Wolontariuszom dziękujemy za trud i pracę w tą zimową i dość mroźną niedzielę.

Skip to content