Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Konkurs grantowy Kulczyk Foundation

Ruszyła pierwsza tegoroczna edycja konkursu grantowego Kulczyk Foundation. – Dwa razy do roku nagradzamy najlepsze pomysły, które trwale zmieniają rzeczywistość. Konkurs to już tradycja. Każda edycja to setki wniosków i długie obrady ekspertów. Projekty są coraz lepsze, bo wnioskujący są bardzo dobrze przygotowani merytorycznie. Chcemy, by sam konkurs miał widoczny wpływ na świat inwestycji społecznych – tłumaczy Marta Schmude-Olczak, dyrektor zarządzająca Kulczyk Foundation.

Konkurs dedykowany jest organizacjom pozarządowym, przedsiębiorstwom społecznym, spółdzielniom, instytucjom kultury i jednostkom samorządu terytorialnego.

W drugiej zeszłorocznej edycji granty otrzymali:
– Fundacja „NAGLE SAMI” z Warszawy – 20.000 zł na salę do pracy terapeutycznej z dziećmi, które doświadczyły straty bliskich osób.
– Fundacja dla Zwierząt ARGOS z Warszawy – 10.000 zł na remont i modernizację Ośrodka dla Kotów Miejskich „Koteria”.
– Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce z Warszawy – 25.000 zł na remont kuchni w trzech domach Wiosek Dziecięcych w Biłgoraju.
– Fundacja Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego z Nowego Klincza – 20.000 zł na food truck dla niepełnosprawnych członków Wspólnoty, którzy stracili oparcie ze strony swoich rodzin. Chodzi o aktywizację zawodową tych zagrożonych wykluczeniem społecznym osób.
– Stowarzyszenie na rzecz hipoterapii, korekcji wad postawy i ekologii „Lajkonik” z Poznania – 25.000 zł na remont i modernizację pomieszczeń stajennych. Beneficjentami projektu będą dzieci, młodzież i seniorzy niepełnosprawni intelektualnie.

Z całego serca gratuluję zwycięzcom. Mamy nadzieję, że szybko uda się zrealizować zaplanowane inwestycje. Organizując akcje pomocowe w Polsce i na całym świecie widzimy, że właśnie projekty infrastrukturalne mają ogromne znaczenie, by dokonała się zmiana społeczna. Często od studni, mostu, szpitala czy wyposażenia szkoły zaczyna się pozytywna i dynamiczna transformacja otoczenia. Bardzo się cieszę, że wśród naszych rodaków jest właśnie taka chęć zmiany – podkreśla Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation.

W każdym roku kalendarzowym odbywają się dwie edycje konkursu grantowego Kulczyk Foundation. Zwycięzców pierwszej tegorocznej edycji poznamy 15 sierpnia 2017 r.

Co trzeba zrobić by przybliżyć się do zwycięstwa?
– Przeczytać uważnie, dlaczego zależy nam na infrastrukturze: http://kulczykfoundation.org.pl/media/63314/granty.pdf
– Przeczytać dokładnie REGULAMIN: http://kulczykfoundation.org.pl/media/109366/regulamin-konkursu-grantowego_2017.pdf
– Zapoznać się z FORMULARZEM APLIKCYJNYM i wypełnić go: http://www.kulczykfoundation.org.pl/media/109362/kulczyk-foundation-formularz.docx
– Przesłać wniosek zgodnie z regulaminem. Wszystko co trzeba wiedzieć o konkursie dostępne jest na stronie http://www.kulczykfoundation.org.pl w zakładce „granty”.

Skip to content