Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kreujemy, budujemy i umacniamy aktywne społeczeństwo w gminie Tuchów

W środę, 26 kwietnia 2017 roku odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Kreujemy, budujemy i umacniamy aktywne społeczeństwo w gminie Tuchów”.

W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Tuchowskiej serdecznie dziękujemy partnerowi, którym jest Dom Kultury w Tuchowie, uczniom Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie i grupie tanecznej z Mesznej Opackiej za to, że włączyli się w organizację przedsięwzięcia. Nade wszystko dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie.

W ramach krótkiego podsumowania, przypomnę najważniejsze:

Przez kolejne miesiące, aż do grudnia będziemy prowadzić warsztaty i uczyć przedstawicieli stowarzyszeń, grup nieformalnych oraz tych, którzy chcą takie organizacje założyć albo do nich wstąpić, jak skutecznie przygotować projekt i zdobyć na niego pieniądze. Trenerzy gwarantują swoim wieloletnim doświadczeniem wysoki poziom warsztatów.

Każdy, kto weźmie udział w co najmniej jednym warsztacie, może być uczestnikiem wyjazdu studyjnego do Suchej Beskidzkiej lub Nawojowej. W czasie wyjazdu przewidzieliśmy zwiedzanie atrakcyjnych miejsc.

W maju odbędzie się piknik w Dąbrówce Tuchowskiej, a w lipcu kolejny – tym razem w Tuchowie. Wszyscy członkowie organizacji pozarządowych i grup nieformalnych mogą aktywnie brać udział w tych piknikach, zgłaszać swoje pomysły i je realizować.

Razem z uczestnikami projektu stworzymy portal internetowy, na którym każde stowarzyszenie i grupa nieformalna będzie mogła przedstawiać swoją działalność.
Wszystkie warsztaty, pikniki i wyjazdy studyjne są dla uczestników bezpłatne, zapewniamy też wyżywienie i materiały szkoleniowe.

Pierwszy warsztat już 13 maja 2017 roku w remizie OSP w Dąbrówce Tuchowskiej, o godzinie 9:00. Zapraszamy każdą chętną osobę działającą w NGO lub grupie nieformalnej, a także tych, którzy planują utworzyć nowe stowarzyszenie. Pomożemy przygotować dokumenty organizacyjne, powiemy jak prowadzić dokumentację księgową. Porozmawiamy o problemach, z którymi NGO-sy się najczęściej spotykają i będziemy je wspólnie rozwiązywać.

Zapraszamy!

Magdalena Marszałek i Mariusz Ryś
koordynatorzy projektu

Skip to content