Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Książki WSiP dla biblioteki w Siedliskach

W Siedliskach w gminie Tuchów skutki czerwcowej powodzi dotknęły m.in. Bibliotekę Publiczną, której księgozbiór został częściowo zniszczony. Woda uszkodziła prawie 3 tysiące publikacji, czyli blisko jedną trzecią zbiorów. Pracownicy biblioteki postanowili zaapelować do osób prywatnych i instytucji o pomoc w odbudowaniu księgozbioru. Na apel biblioteki odpowiedziały Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

Biblioteka w Siedliskach liczy 600 czytelników. Dla okolicznych mieszkańców było to jedno z ważniejszych miejsc dotarcia do ulubionych książek oraz zdobywania wiedzy i informacji. Po powodzi zapadła decyzja o przeniesieniu instytucji. Znajduje się ona teraz w mniejszym, ale jasnym i wyremontowanym lokalu oddalonym od rzeki, która mogłaby znów zagrozić księgozbiorowi.

Jak dotąd na apel biblioteki odpowiedzieli czytelnicy, którzy przekazali instytucji przede wszystkim beletrystykę i lektury szkolne. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne wysłały do Siedlisk podręczniki do nauki zawodu, literaturę pedagogiczną, wydawnictwa encyklopedyczne i słownikowe.

WSiP, największa oficyna edukacyjna w Polsce, od lat angażuje się w wydarzenia związane z kształceniem oraz promocją czytelnictwa w różnych środowiskach. Wydawnictwo dostarcza podręczniki i materiały edukacyjne do szkół i bibliotek na terenie całego kraju. Często przekazuje również w formie darowizny publikacje edukacyjne tym, którzy ich najbardziej potrzebują. W tym roku książki od WSiP trafiły m.in. do świetlic dla uchodźców, domów dziecka i szkół współpracujących z Polską Akcją Humanitarną, do biblioteki nowo utworzonej Pracowni Wiejskiej w mazurskiej wsi Parys oraz do Ogniska „Praga” na warszawskiej Pradze.

Źródło: powiat.tarnow.pl

Galeria: Powódź w bibliotece

Skip to content