Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Kup kolektory z 45% dopłatą

W związku z programem dotyczącym dofinansowania instalacji z kolektorami słonecznymi realizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informujemy, że Gmina Tuchów nie będzie realizowała takiego projektu. Poniżej szczegółowe informacje dotyczące programu NFOŚiGW.

17 czerwca 2010 roku Zarząd NFOŚiGW podpisał z sześcioma bankami umowy, uruchamiające program dopłat do kredytów bankowych na zakup i motaż kolektorów słonecznych.

Osobom fizycznym i wspólnotom mieszkaniowym nie podłączonym do sieci ciepłowniczej, poprzez banki, NFOŚiGW proponuje 45% dopłaty do zakupu i montażu kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej. Program finansowy, którego uruchomienie zaplanowano na jesień tego roku ruszy wcześniej. Część banków uruchomi go już w lipcu, natomiast wszystkie zadeklarowały w swojej ofercie kredyty na kolektory słoneczne w sierpniu 2010 roku.

Więcej informacji na stronie NFOŚiGW.

Oznacza to, że kredyty z dopłatami będą dostęne w 4,5 tys. placówek bankowych na terenie całego kraju.

Dopłaty będą udzielane do kredytów zarówno na zakup i montaż kolektorów słonecznych jak i aparatury niezbędnej do ich prawidłowego funkcjonowania. Inwestorzy mogą zatem liczyć na dofinansowanie kosztów:
I. sporządzenia projektu budowlano-wykonawczego,
II. zakupu:
– kolektora słonecznego,
– nowego zasobnika wodnego,
– automatyki,
– aparatury pomiarowej i instalacji,
– ciepłomierza,
III. montażu zestawu.

Skip to content