Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Laureaci z Lubaszowej i Karwodrzy!

Zainaugurowano długofalowy program „W hołdzie Janowi Pawłowi II” adresowany do dzieci, młodzieży i nauczycieli szkół powiatu tarnowskiego, a poświęcony upowszechnianiu dzieła jakie pozostawił Ojciec Święty. Autorkami projektu są doradcy Samorządowego Centrum Edukacyjnego: Katarzyna Skrzyniarz i Iwona Przebięda.

Konkurs służy rozbudzaniu zainteresowaniu poezją, uczy szacunku dla twórczości literackiej i artystycznej, kolejny jego cel to promocja młodych talentów. Spodziewano się wielu uczestników, ostateczna jednak liczba przerosła oczekiwania organizatorów. W finale uczestniczyło ponad 100 uczniów z 55 szkół, w tym 48 uczniów z 25 szkół podstawowych i 48 uczniów z 25 gimnazjów oraz 10 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zdolności tych młodych, sztukę interpretacji i poprawności językowej oceniali: ks. mgr Artur Ważny – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, ks. dr Andrzej Dyl, ks. dr Jacek Nowak, Anna Kmieć- polonista i redaktorzy: Zuzanna Szafrańska i Grzegorz Brożek.
Współorganizatorami konkursu byli: proboszcz, o. Mirosław Grakowicz i wikary, o. Tomasz Ja-worczak z parafii NNMP w Tuchowie.
W przerwach między recytacjami śpiewał zespół wokalny z Gimnazjum nr 3 w Lubczy oraz wokalny zespół, działający przy Ośrodku Kultury w Ryglicach.
Laureatami konkursu w kategorii szkoły podstawowe zostali: Zuzanna Ogiela z Lubaszowej i Sławomir Kruczek z Karwodrzy – równorzędne I miejsce, II – Aleksandra Król z Ciężkowic, III -Natalia Niemiec ze Swoszowej. W kategorii Gimnazja: I miejsce zdobyła Anna Banaś z Czchowa, II- Kinga Kozioł z Wierzchosławic, III- Agata Mu-niak ze Skrzyszowa, w kategorii szkoły ponad-gimnazjalne: I miejsce otrzymała Renata Wąs z Czchowa, II – Natalia Solak ze Szczurowej, III-Ewelina Szczerba z Gromnika. Po ogłoszeniu wyników uczestników zaproszono na poczęstunek ufundowany przez miłośnika poezji i sympatyka młodzieży (nazwiska nie ujawnił). Młodzież zwiedziła muzeum i ruchomą szopkę przy sanktuarium. (KIŚ)

Skip to content