Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Legendarny ORIENT-EXPRESS w TUCHOWIE !

Dzisiaj (12.07.2007 roku) o godz. 10.26 przez Tuchów przejeżdżał legendarny pociąg ORIENT-EXPRESS. Jeden z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych pociągów, po raz pierwszy w swojej ponad 100 letniej historii przejeżdżał przez Polskę.

Przez kilka minut, słynny pociąg, stał na stacji PKP w Nowym Sączu. Bilety kosztowały 6 tys. euro a ekskluzywna podróż wiedzie z Wenecji przez Wiedeń, Kraków, Warszawę, Malbork, Bydgoszcz, Poznań, Wrocław, Wałbrzych do Pragi, gdzie zakończy bieg. Pomimo wysokiej ceny sprzedano wszystkie bilety na długo przed wyruszeniem pociągu w trasę. Wnętrze pociągu ma niepowtarzalny styl, szyk i elegancję. Ekskluzywne kanapy, pokryte jedwabnymi narzutami, stoliki wykonane z wysokiej jakości, lakierowanego drewna, różowe lampki i kwiaty, gwarantują pełną romantyzmu i przygód podróż.
W podróż zatytułowaną „Słowiańskie marzenia” pociąg wyruszył w poniedziałek z Wenecji. Skład liczący 16 wagonów dzisiaj w samo południe zatrzyma się w Krakowie, a pasażerowie pociągu przez dwa dni zwiedzać będą miasto i okolice. Z dworca podróżni pojadą dorożkami na przejażdżkę po Rynku i Starym Mieście. Potem odwiedzą jeszcze m.in. kopalnię w Wieliczce, Zakopane i Oświęcim. 14 lipca odjadą do Warszawy, gdzie zwiedzą Starówkę i Zamek Królewski, a następnego dnia wyruszą do Malborka.
Teraz pociąg nazywa się nieco inaczej: Venice Simplon-Orient Express. 25 lat temu obecny właściciel pociągu kupił oryginalne wagony, odrestaurował je i organizuje sentymentalne podróże po Europie.
Źródło: www.nowysacz.pl
Dziękujemy za informacje Krzysztofowi Jasińskiemu.
Zapraszamy do galerii zdjęć zrobionych w Tuchowie

Skip to content