Liderki nie zwalniają tempa

W poniedziałek 1 lutego w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku odbyło się spotkanie VII kolejki Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet, w którym zespół z Tuchowa w rewanżowym meczu pokonał licealistki z Gromnika.

Tuchowianki wyszły na boisko bardzo skoncentrowane. Starały się, aby nie popełnić zbyt wielu błędów. Nadspodziewanie łatwo wygrany I set umocnił wiarę przyjezdnych w końcowy sukces. W kolejnych setach siatkarki z Tuchowa zagrały równo, starały się kontrolować spotkanie, utrzymując przewagę zdobytą w pierwszym secie. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 co pozwoliło na dopisanie kolejnych trzech punktów na konto Liderek. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa najmłodszych zawodniczek, które z meczu na mecz nabierają coraz większego doświadczenia, prezentując coraz wyższe umiejętności siatkarskie.

LO Gromnik – UKS Lider Tuchów 0:3 (16:25, 21:25, 13:25)

Podopieczne trenera Sławomira Waśka niewątpliwie są w dobrej dyspozycji i będą chciały to wykorzystać w kolejnym spotkaniu, już w najbliższy piątek. Z pewnością czeka je niełatwe zadanie, ponieważ do Tuchowa przyjeżdża jeden z głównych pretendentów do końcowego sukcesu w lidze PALS, zespół Gwiazd TKKF Pogórze Ciężkowice.